Kolekcja Dream w wykończeniu biel w połysku, którą uzupełniają szare, metaliczne detale. Pod blatem biurka dostępna jest praktyczna, obrotowa półka z przegrodami, pełniąca funkcję podręcznego piórnika. Fot. Bydgoskie Meble.

Zobacz galerię [22 zdjęć]

Kolekcja Dream w wykończeniu biel w połysku, którą uzupełniają szare, metaliczne detale. Pod blatem biurka dostępna jest praktyczna, obrotowa półka z przegrodami, pełniąca funkcję podręcznego piórnika. Fot. Bydgoskie Meble.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
08 sie 2016 09:33

20 pomysłów na meble do pokoju dziecka

Jakie meble wybrać do pokoju dziecka, aby były pojemne i funkcjonalne? Zobaczcie nasze propozycje.

Pokój dziecka to miejsce, które pełni kilka funkcji jednocześnie. To tam nasza pociecha wypoczywa, spędza czas z przyjaciółmi, uczy się oraz realizuje swoje zainteresowania i pasje. Ważne jest więc, aby pokój naszej pociechy był uporządkowany, niezabałaganiony, a także łatwy w utrzymaniu w czystości. Umożliwią to pojemne meble, które kryją w sobie dużą liczbę pojemnych szafek i szuflad, a także sprytnie ukrytych schowków.

Najprostszym sposobem na zapewnienie naszemu dziecku dodatkowego miejsca na przechowywanie pościeli czy ubrań, ale też osobistych skarbów i pamiątek jest zakup łóżka z pojemnikiem. Taka dodatkowa szafka może wysuwać się bezpośrednio spod łóżka lub ukrywać się pod stelażem, który podtrzymuje materac. Otwiera się go lekko pociągając za rączkę, najczęściej wykonaną z materiału. 

Inną funkcjonalną opcją jest pojemna szafa, która poza swoją podstawowym przeznaczeniem może służyć także do przechowywania rzeczy naszego dziecka. Dość wygodną możliwością jest zakup szafy narożnej, która poza tym że nie zajmuje dużo miejsca pod ścianą, oferuje także sporo miejsca na ubrania oraz rzeczy malca czy nastolatka.

Jeśli pokój dziecięcy jest wystarczająco duży dobrym pomysłem jest zakup plastikowych pudełek, które również mogą być wygodnym sposobem na zaprowadzenie porządku w pokoju dziecka. Pozwalają przechowywać zabawki, pomoce naukowe czy przybory szkolne dziecka, ale świetnie sprawdzają się przy tym jako element ozdobny. Dostępne są w szerokiej palecie kolorystycznej bez trudu więc dobierzemy pudełko, które idealnie uzupełni aranżację pokoju dziecka.

Więcej inspiracji w galerii zdjęć.    

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH