Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Fot. Spar.

Fot. Spar.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 29 kwi 2014 05:24

20 pomysłów na to, jak urządzić pokój dla dwóch dziewczynek

Urządzenie pokoju dla dwóch dziewczynek nie jest łatwe. Trzeba przecież sprawiedliwie podzielić pomieszczenie oraz umeblować w taki sposób, by było jak najwięcej miejsca. I oczywiście nadać pokojowi dziewczęcy wygląd.

Najważniejszym elementem w pokoju dla dwójki dzieci są łóżka, a właściwie łóżko – i to piętrowe. Dzięki niemu zaoszczędzimy cenną przestrzeń, a dzieciom zapewnimy frajdę ze spania, a czasem i zabawy, na rożnych poziomach. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie. Przemyślane ustawienie dwóch osobnych łóżek również nie zabierze zbyt dużo miejsca, a nastolatkom pozwoli poczuć się bardziej dorosło.

Niemniej istotnym meblem jest biurko. Zatroszczmy się o to, aby każda z pociech miała swoje własne miejsce pracy. Dzięki temu unikniemy kłótni  oraz wykręcenia się od odrabiania lekcji. Współczesne rozwiązania proponowane przez producentów pozwalają zmieścić dwa biurka nawet na niewielkim metrażu.

Szafy i półki, których w pokoju dwóch małych kobiet trzeba nie mało, dobrze jest zainstalować na ścianie. Warto też zainwestować w specjalne zestawy mebli dla rodzeństwa, zawierające sprytne schowki, np. ukryte w stopniach schodów do łóżka na piętrze.

WASZE KOMENTARZE (4) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA