• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
25 lut 2013 15:26

Dobre łóżeczko… czyli jakie?

Organizując i urządzając dla dziecka przytulny pokój czy kącik, dostosujmy go do potrzeb nowego członka rodziny wybierając odpowiednie łóżeczko

Z chwilą pojawienia się dziecka na świecie cały nasz porządek i rozkład dnia wywraca się do góry nogami. Najważniejszym elementem wyposażenia pokoju niemowlaka jest łóżeczko. Jak wybrać to bezpieczne i funkcjonalne, podpowiada zdobywca tegorocznego Diamentu Meblarstwa i tytułu Produkt Roku – Pinio.

aranżacje wnętrz
fot. Pinio

Poszukiwania wymarzonego łóżeczka najlepiej zacząć od dokładnego przeszukania internetu. Po wybraniu interesującego nas modelu, wybierzmy się do salonu meblowego, żeby dokładnie obejrzeć mebel. Zwracajmy baczną uwagę, czy łóżko jest wykonane starannie i solidnie, przy użyciu atestowanych i nietoksycznych farb. Absolutnie nie powinno się chwiać, nie może też mieć żadnych wystających lub ostrych elementów. Odległość między szczebelkami nie powinna być większa niż 6 cm.

Na co warto zwrócić uwagę? Niezwykle ważna jest funkcjonalność danego modelu. Łóżeczko z wyjmowanymi szczebelkami cieszy się dużym powodzeniem wśród rodziców którzy cenią sobie komfort i wygodę. Ta funkcja pozwala na samodzielne opuszczenie miejsce spania przez starszego smyka. Sprawdźmy, czy w łóżeczku jest możliwość opuszczenia materaca, powinny być co najmniej dwa poziomy: wyższy - by wygodnie wkładać i wyjmować maluszka w okresie wczesnego niemowlęctwa oraz niższy - bezpieczny dla starszego niemowlaka, który samodzielnie siada i wstaje. Dla komfortu użytkowania w Pinio dostępne są modele z trzema wysokościami.

meble
fot. Pinio
meble
fot. Pinio

Pamiętajmy, że łóżeczko będzie służyć dziecku nie tylko do snu. W pierwszym roku życia niemowlę spędzi w nim ok. 300 dni. Maluch będzie ćwiczył w nim koordynację ruchową, skakał, mocował się ze szczebelkami, bawił się, uczył się wstawania i siadania - czasem mało delikatnie. Łóżeczko powinno wytrzymać wszystkie "próby" przeprowadzane przez brzdąca, które z miesiąca na miesiąc staną się coraz bardziej intensywne. Praktycznym dodatkiem będą boczne lub dolne szuflady, mogące służyć jako pojemnik na pościel lub schowek na zabawki, kocyki i inne drobiazgi.

meble
fot. Pinio

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • majkasti, 2013-07-17 13:17:08

    bardzo ciekawy design, podoba mi się

POLECAMY W SERWISACH