Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. foto & mohito

Zobacz galerię [16 zdjęć]

Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. foto & mohito
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
14 gru 2016 09:48

Jak urządzić pokój dziecka? Zobaczcie świetne pomysły

Pokój dziecięcy to dla twojego malucha cały świat. To tu będzie spał, bawił się, uczył i przyjmował gości czy bałaganił.

Jak urządzić niewielką przestrzeń, by łatwo było zachować w niej porządek, a jednocześnie spełnić wszystkie potrzeby dziecka?

Szafki, szufladki, półeczki

Sprzymierzeńcem zarówno dziecka, jak i rodzica, są meble, szczególnie te zamykane. Wszelkie szafy, komody, szuflady, pudła i półki pomogą zachować w pokoju dziecka porządek. Wraz z rozwojem dziecka będzie nieustannie przybywać pluszowych misiów, samochodzików, książeczek, prac plastycznych, a ubrania będą zajmować coraz więcej miejsca.

Zamykane meble sprawią, że wszystkie te skarby naszych pociech znikną z widocznych miejsc, a ponadto pomogą w uporządkowaniu i posegregowaniu. Szczególnie pożądane jest, żeby meble miały dużo przegródek i półek, gdzie wszystko będzie miało swoje miejsce.

Przestrzeń – myśl trójwymiarowo

Długość i szerokość mebli to nie wszystko. Urządzając pokój dziecięcy zwróć szczególną uwagę na ich wysokość i dopasowanie do wzrostu maluchów. Pod tym względem dobrze jest podzielić pokój na dwie strefy – dziecka i opiekuna. Rozplanuj ustawienie mebli tak, by dziecko miało swobodny dostęp do swoich rzeczy, a te, z których obecnie nie korzysta, ukryj poza jego zasięgiem.

Warto zwrócić uwagę także na wytrzymałość mebli. Dzieci często opierają się o nie, ciągną za drzwiczki szafek, lub wieszają się na nich całym ciężarem. Meble ze skomplikowanym i drogim systemem otwierania nie przetrwają długo w dziecięcym pokoju. Solidne zawiasy i proste uchwyty sprawdzą się tu najlepiej – podkreśla Zbigniew Drzewiński, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu firmy Gamet.

Ma być kolorowo, ale…

Pamiętaj, że twój wymarzony pokój, nie musi być wcale wymarzonym pokojem twojego dziecka. Jeśli jest na tyle duże, że umie podejmować własne decyzje, pozwól mu na to. Oczywiście w granicach rozsądku. Jeśli będzie współodpowiedzialne za wygląd pokoju, chętniej nauczy się dbać o niego.

Jeśli jednak jest zbyt małe by wybierać kolor ścian i mebli, miej na uwadze, że będzie tam mieszkać kilka dobrych lat i wnętrze powinno dojrzewać razem z nim. Postaw więc na uniwersalne kolory farb, do których możesz dobrać kolorowe dodatki – poduchy, dywanik, zasłony, uchwyty w meblach.

Źródło: na postawie materiałów firmy Gamet 

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Kasia, 2016-12-29 20:40:21

    Też tak myślę, dziecko ma swoje prawa ;)ja akurat użyłam magnata u córeczki w pokoju. Mają spory wybór, kolor jej się od razu spodobał. Bo to już pannica a nie dziecko ;) nie chciała żadnych wzorków ani nic, tylko \"dorosły\" kolor, Mówisz i masz :)
  • amberka, 2016-12-27 19:56:51

    w dzieciecych pokojach nie ma co sie bac róznych kolorów, trzeba zbudowac im bajkowa przestrzen :) moja córeczka ma na scianach kolor różowy cieniowany ombre do bieli, wyszlo pieknie

POLECAMY W SERWISACH