Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

W pokoju małych chłopców można wykorzystać dwa typy łóżek: standardowe oraz na antresoli. Możemy ustawić je w rogu pomieszczenia w taki sposób, by jedno zachodziło na drugie. Fot. Cuckooland.

W pokoju małych chłopców można wykorzystać dwa typy łóżek: standardowe oraz na antresoli. Możemy ustawić je w rogu pomieszczenia w taki sposób, by jedno zachodziło na drugie. Fot. Cuckooland.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 12 lut 2015 14:47 (aktualizacja: 13 lut 2015 16:07)

Jak ustawić łóżka w pokoju rodzeństwa?

Praktyczne ustawienie łóżek w pokoju rodzeństwa pozwoli do maksymalnie wykorzystać przestrzeń oraz pogodzić interesy obu pociech. Zapraszamy do galerii, gdzie znajdziecie sprytne konfiguracje dziecięcych łóżek.

Jedną z pierwszych kwestii, nad jakimi zastanawiam się meblując pokój rodzeństwa jest ustawienie łóżek. Mebel ten ma największe rozmiary, a więc zajmuje najwięcej przestrzeni. Dlatego tak ważne jest przemyślane ulokowanie dwóch modeli w aranżacji, dość często niewielkiego, wnętrza.

O ile przy urządzaniu pokoju jednoosobowego mamy dużą swobodę (ograniczoną jedynie przez metraż pomieszczenia), o tyle w pokoju dwójki dzieci musimy wykazać się znacznie większą pomysłowością.

Ustawiając dwa łóżka obok siebie nierzadko możemy zająć całą powierzchnię pokoju, dlatego warto zastanowić się nad ulokowaniem posłania jednej z pociech na piętrze. Dzięki temu dzieci będą miały też wrażenie wydzielenia osobnych przestrzeni w pokoju. Podobny efekt uzyskamy też ustawiając łóżka obok siebie i oddzielając je praktyczną półką. To jednak zaledwie dwa z kilku sposobów ustawienia. Pozostałe znajdziecie w galerii.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA