Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Kacik do nauki. Fot. My Room.

  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 10 lut 2014 12:54 (aktualizacja: 11 lut 2014 08:06)

Kącik do nauki. Biurko i nie tylko

Jak sprawić, by dziecko z uśmiechem i zapałem rozpoczęło nowy semestr w szkole? Wystarczy zorganizować w jego pokoju profesjonalny kącik do nauki.

Sposobów na motywację uczniów do nauki jest bardzo wiele i z pewnością nie ma jednej uniwersalnej metody. Poza nagrodami, rozmowami wychowawczymi, a w skrajnych wypadkach karami, niebagatelny wpływ na postawy dzieci ma ich bezpośrednie otoczenie domowe, a więc i warunki do nauki.

Wspólnymi siłami

Do zaprojektowanie i przygotowania nowego miejsca do nauki warto zaprosić samego ucznia. Takie zaangażowanie dziecka w urządzenie jego przestrzeni pracy spowoduje, że będzie się ono utożsamiać z danym miejscem. Unikniemy też ewentualnego niezadowolenia i stwierdzenia, że np. to krzesło jest „obciachowe”.

Biurko to podstawa

Punktem wyjścia jest bez wątpienia wybór biurka, które powinno być trwałe, wygodne w użytkowaniu i atrakcyjne wizualnie. Dobrze żeby miało szuflady na akcesoria szkolne, książki i zeszyty, jak również wydzieloną przestrzeń do przechowywania tornistra, plecaka czy torby. Na ścianie przy której ustawione jest biurko warto zawiesić tablicę korkową czy magnetyczną, na której pociecha będzie zamieszczać karteczki z terminami klasówek, szkolnych wyjazdów czy innych ważnych dla dziecka spraw.

Wygodne krzesło

Krzesło, na którym nasze dziecko spędza wiele godzin musi być przede wszystkim wygodne, najlepiej z oparciem dopasowanym do kształtu kręgosłupa. Wysokość mebla powinna  współgrać z rozmiarem biurka. Wybór kwestii stylistycznej natomiast możemy z czystym sumieniem powierzyć głównemu użytkownikowi.

Dla porządku

Przygotowując dziecku kącik do odrabiania lekcji należy również zadbać o powierzchnie przeznaczone do przechowywania książek, zeszytów, czasopism czy albumów. Najlepiej sprawdzą się regały, półki naścienne i komody o zróżnicowanych rozmiarach. W roli dodatkowych schowków sprawdzą się też kosze i pudełka, ułatwiających utrzymanie porządku.

Fot. Abra Meble.
Fot. Abra Meble.

WASZE KOMENTARZE (3) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA