Odrębność przestrzeni każdego dziecka we wspólnym pokoju można zaznaczyć wykorzystując np. dywany w różnych kolorach czy kształtach. Fot. Muebles Lara.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Odrębność przestrzeni każdego dziecka we wspólnym pokoju można zaznaczyć wykorzystując np. dywany w różnych kolorach czy kształtach. Fot. Muebles Lara.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
09 marz 2015 14:42

Mały pokój 2 dzieci. Galeria inspirujących zdjęć

Jak na kilku metrach kwadratowych pogodzić dwa dziecięce, często różne charaktery? Zobaczcie propozycje aranżacji małych pomieszczeń dedykowanych rodzeństwu.

Aranżowanie wspólnej przestrzeni dla rodzeństwa to nie lada wyczyn. Przedszkolaki i nastolatkowie, chłopcy i dziewczynki, różnią się zainteresowaniami, mają inne ulubione kolory i chciałyby samodzielnie decydować o wyglądzie swoich czterech kątów. Poza względami estetycznymi rodzice muszą pamiętać o funkcjonalności. Stosunkowo mały metraż sprawia, że rozsądnie i pomysłowo trzeba podejść do tematu spania, przechowywania ubrań i zabawek, czy wygospodarowania wspólnego miejsca do nauki.

Pogodzenie interesów dwójki dzieci, jak również rozmieszczenie poszczególnych mebli w pokoju ułatwia łóżko piętrowe. Zajmuje względnie niewiele miejsca, a pociechom zapewnia intymność, jak również inspiruje do zabawy w piętrowy autobus czy statek kosmiczny.

Jedną z największych bolączek rodziców jest brak miejsca na ubrania, książki czy zabawki. Warto o tym pomyśleć już na etapie projektowania wystroju, uwzględniając dostatecznie dużą ilość szuflad i półek. Większość producentów mebli dziecięcych oferuje szafy i regały o zróżnicowanych wymiarach i kształtach, które z powodzeniem dostosujemy do potrzeb pokoju. Trzeba tylko zawczasu rozplanować rozkład mebli.

WASZE KOMENTARZE (6)

DODAJ KOMENTARZ
 • Kotkowskaela@gmail.com, 2018-02-24 19:49:07

  Witam, gdzie mozna kupic taka mebloscianke ???
 • monia585@wp.pl, 2017-11-06 21:40:39

  gdzie mozna zakupic taka niebieska mebloscianke i jakich jest wymiarow szukam czegos do pokoju 3.8/2.9 m musi sie znalesc łóżko a nawet dwa miejsca do spania bo dwoch chlopcow, jakis regal na zabawki, szafa i biurko jesli mozna to poprosze jakies propozycje na maila bede wdzieczna
 • monika, 2017-11-06 21:31:56

  gdzie mozna zakupic taka mebloscianke
 • właściciel małego pokoju dziecięcego, 2017-10-19 12:31:38

  Hmm, miał być mały pokój, z taką przestrzenią wszystko jest proste.
 • jaro572@wp.pl, 2015-12-12 15:26:38

  gdzie mozna kupic takie zestawy mebli.
 • Jolanta B., 2015-10-09 21:49:56

  Mały pokój nie zawsze znaczy mały kłopot wręcz odwrotnie i moim zdaniem lepiej jest postawić na kolorowe meble a dodatki i kolor ścian pomalować na stonowany kolor , żeby nie za bardzo przesłodzić pokój.

POLECAMY W SERWISACH