Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Odrębność przestrzeni każdego dziecka we wspólnym pokoju można zaznaczyć wykorzystując np. dywany w różnych kolorach czy kształtach. Fot. Muebles Lara.

Odrębność przestrzeni każdego dziecka we wspólnym pokoju można zaznaczyć wykorzystując np. dywany w różnych kolorach czy kształtach. Fot. Muebles Lara.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 09 marz 2015 14:42 (aktualizacja: 10 marz 2015 09:16)

Mały pokój 2 dzieci. Galeria inspirujących zdjęć

Jak na kilku metrach kwadratowych pogodzić dwa dziecięce, często różne charaktery? Zobaczcie propozycje aranżacji małych pomieszczeń dedykowanych rodzeństwu.

Aranżowanie wspólnej przestrzeni dla rodzeństwa to nie lada wyczyn. Przedszkolaki i nastolatkowie, chłopcy i dziewczynki, różnią się zainteresowaniami, mają inne ulubione kolory i chciałyby samodzielnie decydować o wyglądzie swoich czterech kątów. Poza względami estetycznymi rodzice muszą pamiętać o funkcjonalności. Stosunkowo mały metraż sprawia, że rozsądnie i pomysłowo trzeba podejść do tematu spania, przechowywania ubrań i zabawek, czy wygospodarowania wspólnego miejsca do nauki.

Pogodzenie interesów dwójki dzieci, jak również rozmieszczenie poszczególnych mebli w pokoju ułatwia łóżko piętrowe. Zajmuje względnie niewiele miejsca, a pociechom zapewnia intymność, jak również inspiruje do zabawy w piętrowy autobus czy statek kosmiczny.

Jedną z największych bolączek rodziców jest brak miejsca na ubrania, książki czy zabawki. Warto o tym pomyśleć już na etapie projektowania wystroju, uwzględniając dostatecznie dużą ilość szuflad i półek. Większość producentów mebli dziecięcych oferuje szafy i regały o zróżnicowanych wymiarach i kształtach, które z powodzeniem dostosujemy do potrzeb pokoju. Trzeba tylko zawczasu rozplanować rozkład mebli.

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA