Fot. Mother Care.

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Fot. Mother Care.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
15 marz 2014 21:01

Materace dla dzieci. Jaki wybrać?

Nawet najpiękniejsze łóżeczko nie zapewni dziecku kolorowych snów, jeśli nie będzie w nim odpowiedniego materaca. Na co wiec zwrócić uwagę wybierając ten istotny element wyposażenia dziecięcego pokoju?

Kręgosłup dziecka ciągle się rozwija i jest zdecydowanie bardziej wrażliwy niż osoby dorosłej. Dlatego powinien być właściwie podparty, aby zapewnić mu wypoczynek oraz zapobiec powstawaniu wad postawy. Jaki materac więc wybrać?

Opinii jest tyle, ile modeli. Optymalne rozwiązanie nie może być ani za twarde, ani za miękkie. W praktyce oznacza to tyle, że materac powinien być względnie odporny na odkształcenia powstające pod wpływam zwiększającego się ciężaru ciała naszej pociechy. W przeciwnym razie po pewnym czasie pojawią się w nim górki i zagłębienia, nie pomagające w utrzymaniu prawidłowej postawy.  

Wypełnienie materaca powinno być wykonane z materiału nieatrakcyjnego dla roztoczy czy innych alergenów. Powinien on też oddychać, aby maluch nie pocił się podczas snu. W związku z tym, że dzieciom, zwłaszcza małym, zdarzają się nocne „niespodzianki”, praktycznym rozwiązaniem jest pokrowiec na zamek, który w każdej chwili można zdjąć z materaca i uprać.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • gość, 2014-03-17 09:14:14

    warto przeczytać
  • Gosia1, 2014-03-16 12:26:43

    Warto zwrócić uwagę na materace opiniowane pozytywnie przez Instytut Matki i Dziecka np. z wkładem lateksowo-kokosowym i wysokoelastycznym. Błędem jest stosowanie materaca z pianki termoelastycznej (zwanej wiskoelastyczną lub memory), ponieważ pod wpływem ciepła otoczenia (w sypialni dziecka jest zwykle cieplej niż w innych pomieszczeniach) a także ciepła ciała maleństwa - pianka termoelastyczna staje się zbyt miękka i nie stanowi właściwego podparcia dla rozwijającego się kręgosłupa.

POLECAMY W SERWISACH