Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Fot. Mother Care.

Fot. Mother Care.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 15 marz 2014 21:01 (aktualizacja: 16 marz 2014 07:22)

Materace dla dzieci. Jaki wybrać?

Nawet najpiękniejsze łóżeczko nie zapewni dziecku kolorowych snów, jeśli nie będzie w nim odpowiedniego materaca. Na co wiec zwrócić uwagę wybierając ten istotny element wyposażenia dziecięcego pokoju?

Kręgosłup dziecka ciągle się rozwija i jest zdecydowanie bardziej wrażliwy niż osoby dorosłej. Dlatego powinien być właściwie podparty, aby zapewnić mu wypoczynek oraz zapobiec powstawaniu wad postawy. Jaki materac więc wybrać?

Opinii jest tyle, ile modeli. Optymalne rozwiązanie nie może być ani za twarde, ani za miękkie. W praktyce oznacza to tyle, że materac powinien być względnie odporny na odkształcenia powstające pod wpływam zwiększającego się ciężaru ciała naszej pociechy. W przeciwnym razie po pewnym czasie pojawią się w nim górki i zagłębienia, nie pomagające w utrzymaniu prawidłowej postawy.  

Wypełnienie materaca powinno być wykonane z materiału nieatrakcyjnego dla roztoczy czy innych alergenów. Powinien on też oddychać, aby maluch nie pocił się podczas snu. W związku z tym, że dzieciom, zwłaszcza małym, zdarzają się nocne „niespodzianki”, praktycznym rozwiązaniem jest pokrowiec na zamek, który w każdej chwili można zdjąć z materaca i uprać.

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA