Kolorowe meble włoskiej marki GAB znakomicie sprawdzą się w pokoju rozpoczynającego naukę chłopca. Fot. GAB.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Kolorowe meble włoskiej marki GAB znakomicie sprawdzą się w pokoju rozpoczynającego naukę chłopca. Fot. GAB.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
19 sie 2014 07:57

Meble do pokoju ucznia. 15 zestawów dla chłopców i dziewczynek w różnym wieku

Biurko, łóżko, szafa na ubrania i oczywiście miejsce na książki, zeszyty i liczne akcesoria szkolne. Tych mebli nie może zabraknąć w pokoju dziecka w wieku szkolnym!

Chyba nie można sobie wyobrazić funkcjonalnego pokoju ucznia bez biurka. Powinno być ono wygodne, czyli dobrane do wieku, wzrostu i potrzeb dziecka, czyli mieć optymalną wysokość oraz względnie obszerny blat, który pomieści zeszyty lub ćwiczenia i rozłożone w trakcie odrabiania lekcji książki. Niemniej parametry te często są uzależnione od wielkości pokoju dziecka, dlatego w mniejszych pomieszczeniach dobrym rozwiązaniem będzie model z rozkładanym blatem. Biurko to nie tylko miejsca nauki, ale i przechowalnia szkolnych akcesoriów dlatego powinno mieć wmontowane szuflady lub być wyposażone w kontener czy  szafki do przechowywania książek czy akcesoriów, które w danym momencie nie muszą znajdować się na blacie. Jeśli jednak z różnych przyczyn fundujemy dziecku biurko bez funkcji przechowywania, należy pomyśleć o zainstalowaniu szafek czy półek naściennych w nad biurkiem lub w bliskiej od niego odległości.

 Meblując pokój ucznia pamiętajmy, że wiedza nabyta w ciągu dnia musi zostać przyswojona przyswajana podczas snu. Dlatego wybierając łóżko postawmy na wygodny mebel, który zagwarantuje komfortowy sen będący podstawą dobrego samopoczucia każdego dziecka.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Lina, 2015-08-29 00:31:11

    A ja zdjecydowałam się na takie meble :)
  • maria, 2014-11-06 15:25:01

    Kolorystycznie ładnie się prezentują te meble, ale nie są moim zdaniem pakowne. My zdecydowaliśmy się na zestaw Nordic z Agaty, z szafą i wieloma półkami.

POLECAMY W SERWISACH