Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Kolorowe meble włoskiej marki GAB znakomicie sprawdzą się w pokoju rozpoczynającego naukę chłopca. Fot. GAB.

Kolorowe meble włoskiej marki GAB znakomicie sprawdzą się w pokoju rozpoczynającego naukę chłopca. Fot. GAB.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 19 sie 2014 07:57 (aktualizacja: 19 sie 2014 09:09)

Meble do pokoju ucznia. 15 zestawów dla chłopców i dziewczynek w różnym wieku

Biurko, łóżko, szafa na ubrania i oczywiście miejsce na książki, zeszyty i liczne akcesoria szkolne. Tych mebli nie może zabraknąć w pokoju dziecka w wieku szkolnym!

Chyba nie można sobie wyobrazić funkcjonalnego pokoju ucznia bez biurka. Powinno być ono wygodne, czyli dobrane do wieku, wzrostu i potrzeb dziecka, czyli mieć optymalną wysokość oraz względnie obszerny blat, który pomieści zeszyty lub ćwiczenia i rozłożone w trakcie odrabiania lekcji książki. Niemniej parametry te często są uzależnione od wielkości pokoju dziecka, dlatego w mniejszych pomieszczeniach dobrym rozwiązaniem będzie model z rozkładanym blatem. Biurko to nie tylko miejsca nauki, ale i przechowalnia szkolnych akcesoriów dlatego powinno mieć wmontowane szuflady lub być wyposażone w kontener czy  szafki do przechowywania książek czy akcesoriów, które w danym momencie nie muszą znajdować się na blacie. Jeśli jednak z różnych przyczyn fundujemy dziecku biurko bez funkcji przechowywania, należy pomyśleć o zainstalowaniu szafek czy półek naściennych w nad biurkiem lub w bliskiej od niego odległości.

 Meblując pokój ucznia pamiętajmy, że wiedza nabyta w ciągu dnia musi zostać przyswojona przyswajana podczas snu. Dlatego wybierając łóżko postawmy na wygodny mebel, który zagwarantuje komfortowy sen będący podstawą dobrego samopoczucia każdego dziecka.

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA