Regał otwarty z kolekcji Calmo. Fot. Pinio

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Regał otwarty z kolekcji Calmo. Fot. Pinio
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Zacharewicz
24 kwi 2018 10:06

Meble w pokoju malucha - urokliwie i z klasą

Pokój dziecka to jego mały świat. Może być krainą oddzieloną zupełnie od reszty domu, wypełnioną kolorami i wzorami. Może też być przestrzenią korespondującą z resztą mieszkania tak, by przekroczenie progu dziecięcego pokoju nie przyprawiało o estetyczny szok.

Kierunek aranżacji pokoju malucha nadają rodzice. Czasy, gdy wybór był prosty lub wcale go nie było dawno minęły. Bogata oferta i różnorodność stylistyki mebli dziecięcych może obecnie niejednego przyprawić o zawrót głowy. To także dobra wiadomość. Można doszukać się takich mebli i tekstyliów, które z jednej strony będą urokliwe i atrakcyjne dla dziecka, z drugiej zaś będą prezentowały klasę a nie krzykliwość.

Wybór mebli do pokoju dziecka staje się łatwiejszy, gdy mamy świadomość, czego chcemy. Wielu polskich producentów, którzy tworzą meble dziecięce od lat, wie co jest ważne. W meblarstwie dziecięcym coraz modniejszy staje się skandynawski styl wykonania. Łączy on w sobie trwałość oraz bezpieczne dla dziecka materiały wykorzystywane w produkcji mebli. Duże znaczenie ma tu także pojemność mebli do przechowywania - muszą wszak pomieścić wszystkie skarby kochanego szkraba. Odpowiednie wyważenie delikatności i charakteru przekłada się na wzorniczą uniwersalność mebli, a ta z kolei w połączeniu z trwałością umożliwia wieloletnie użytkowanie.

Zobacz 11 propozycji aranżacji pokoju dziecięcego

Uniwersalne meble to radość komponowania coraz to nowych aranżacji za pomocą tekstyliów, zabawek i innych dodatków. Kiedy dziecko podrośnie, zabawki zastąpią akcesoria związane z jego zainteresowaniami i pasjami. Dziecko dorasta, a stylowe, mocne meble dalej będą mu towarzyszyć!

 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH