Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Aby wszystko miało swoje miejsce, w pokoju dziecka powinien znaleźć się zestaw mebli z funkcją przechowywania: komoda, szafa oraz półki na książki czy płyty. Kolekcja First marki Timoore. Fot. Tomoore.

Aby wszystko miało swoje miejsce, w pokoju dziecka powinien znaleźć się zestaw mebli z funkcją przechowywania: komoda, szafa oraz półki na książki czy płyty. Kolekcja First marki Timoore. Fot. Tomoore.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 11 marz 2015 14:13 (aktualizacja: 12 marz 2015 09:21)

Meble z funkcją przechowywania: komody, szafy i półki do pokoju dziecka

Pokój dzieci to pomieszczenie wielofunkcyjne, służące jednocześnie za sypialnię, miejsce zabaw i pokój do nauki. Dlatego znajduje się w nim wiele przedmiotów, zabawek i ubrań, które muszą mieć swoje miejsce.

Maluchy muszą mieć zapewnioną przestrzeń do rozwijania wyobraźni podczas beztroskiej zabawy, co jednak czyni dziecięcy pokój jednym z największych wyzwań w kwestii utrzymanie porządku. Dlatego warto wyposażyć pomieszczenie w meble, które uporządkują zabawki, książki, ubrania czy inne przedmioty.

Na początku, gdy nasze dziecko jest niemowlakiem w zupełności wystarcza komoda. Z powodzeniem zmieszczą się w niej kaftaniki i śpioszki, jak również inne małe ubranka. Wraz ze wzrostem pociech rośnie również zapotrzebowanie na meble służące do przechowywania. Oprócz ubrań, które zwiększyły swój rozmiar, trzeba uporządkować także niezliczone ilości zabawek i książek, a także przyborów szkolnych. Stąd konieczne jest, by w pokoju dziecka z czasem znalazła się także szafa, szafki na zabawki jak również półki naścienne, na których można trzymać książki, płyty czy drobiazgi.

Utrzymanie porządku w pokoju ułatwi także zestaw prostych w obsłudze koszy, które mogą nauczyć maluchy zbierania rzeczy po każdej zabawie. Stojaki na kosze można bowiem dostosować do wzrostu dziecka, dzięki czemu będzie mogło samo wyjmować i chować zabawki, a wyścigi z mamą, kto szybciej pozbiera klocki do swojego pojemnika, na pewno uatrakcyjni naukę sprzątania.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA