Łóżko na antresoli będzie w pokoju chłopca nie lada atrakcją. Mebel wykorzystywany jest nie tylko do wypoczynku, lecz także wielu inspirujących zabaw. Fot. 3 Suisses.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Łóżko na antresoli będzie w pokoju chłopca nie lada atrakcją. Mebel wykorzystywany jest nie tylko do wypoczynku, lecz także wielu inspirujących zabaw. Fot. 3 Suisses.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
31 marz 2015 12:55

Pokój chłopca - tak go urządzisz. Porady, zdjęcia

Szukacie pomysłu na pokój dla syna? Zapraszamy do galerii wnętrz odpowiednich dla kilkuletnich oraz starszych chłopców.

Nieważne, czy pokój chłopca będzie artystyczny, sportowy, czy może trochę elegancki, musi znaleźć się w nim kilka niezastąpionych elementów, takich jak łóżko. Małe dziecko spędza w nim dużo czasu, więc warto dłużej zastanowić się na wyborem odpowiedniego modelu. Dobrym rozwiązaniem jest łóżeczko z opuszczanym bokiem lub regulowaną wysokością poziomu materaca. To zapewnia rodzicom komfort, ponieważ nie muszą mocno schylać się do niemowlaka.

Wygoda i komfort to również kluczowe kwestie, jakie należy brać pod uwagę wybierając mebel dla starszaka. Jednak kilkulatek wykorzystuje łóżko nie tylko do snu, ale też zabawy. Dlatego warto pokusić się o model na antresoli, przypominający formą domek czy samochód wyścigowy.

Przestrzeń chłopca powinna uwzględniać także przestrzeń do nauki, odpoczynku i zabawy, która odgrywa istotną rolę w rozwoju dziecka. Już od najmłodszych lat, należy dbać o to, by miejsce, gdzie dziecko siedzi rysując, pisząc i czytając było ergonomiczne, a meble dostosowane do jego wzrostu.

Na ostateczny kształt pokoju chłopca, podobnie jak w aranżacji innych wnętrza, wpływają dodatki i dekoracje. To one nadają wnętrzu klimat oraz niepowtarzalny charakter.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH