Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Fot. Giessegi.

Fot. Giessegi.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 06 maj 2014 13:07 (aktualizacja: 11 maj 2014 12:41)

Pokój dla braci. Wygodny, kolorowy, z pomysłem

Czy można pogodzić w jednym pomieszczeniu dwóch małych mężczyzn? Oczywiście. Trzeba jedynie równo podzielić pomieszczenie oraz umeblować je w taki sposób, aby zaznaczyć terytorium każdego z chłopców.

W pokoju chłopców, zwłaszcza w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, sprawdzi się łóżko piętrowe. Dzięki niemu zaoszczędzimy cenną przestrzeń, a dzieciom zapewnimy frajdę ze spania, a czasem i zabawy, na rożnych poziomach. Przemyślane ustawienie dwóch osobnych łóżek również nie zabierze zbyt dużo miejsca, a nastolatkom pozwoli poczuć się bardziej dorosło.

Urządzając pokój dla synów zatroszczmy się o to, aby każdy z nich miał swoje własne biurko. Dzięki temu unikniemy kłótni  oraz wykręcenia się od odrabiania lekcji. Współczesne rozwiązania proponowane przez producentów pozwalają zmieścić dwa biurka nawet na niewielkim metrażu. Dostępne są także biurka z długim blatem, przy którym dawaj chłopcy będą czuli się swobodnie.

Szafki i półki, których w pokoju zwłaszcza dorastających przystojniaków trzeba nie mało, dobrze jest zainstalować na ścianie. Warto też zainwestować w specjalne zestawy mebli dla rodzeństwa, zawierające sprytne schowki, np. ukryte w stopniach schodów do łóżka na piętrze.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA