Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Kolekcja Evolve zaskakuje funkcjonalnością. Nadstawka nad łóżkiem to doskonałe miejsce do pracy przy komputerze. Fot. Meble VOX.

Kolekcja Evolve zaskakuje funkcjonalnością. Nadstawka nad łóżkiem to doskonałe miejsce do pracy przy komputerze. Fot. Meble VOX.
  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 14 marz 2016 10:45 (aktualizacja: 16 marz 2016 08:45)

Pokój dla dziecka. Najmodniejsze kolekcje mebli

Urządzenie pokoju dziecka to spore wyzwanie. W jednym miejscu trzeba stworzyć wygodną przestrzeń do spania, nauki i zabawy. Pokazujemy, jak to zrobić.

Pokoje dziecięce rządzą się swoimi prawami. To zupełnie inne miejsce niż salon czy sypialnia rodziców. W pokoju dziecka powinno się znaleźć miejsce zarówno na wypoczynek, jak i pracę, ale również odpowiednio duża przestrzeń do zabawy. Jak to wszystko zmieścić w dziecięcym pokoju? Wybierając odpowiednie meble!

Najlepszym rozwiązaniem jest wybór mebli pochodzących z jednej kolekcji. Producenci dają nam do wyboru wiele brył, z których możemy skomponować komplet najbardziej odpowiadający naszym potrzebom. W zestawie, który zapewni dziecku odpowiedni wypoczynek i miejsce do przechowywania, powinno znaleźć się łóżko, biurko, szafa i półki na zabawki. Jeśli dziecko ma w pokoju wiele przedmiotów, warto wyposażyć pomieszczenie w kolorowe pojemniki na drobiazgi czy zamykaną skrzynię, która pozwoli szybko uprzątnąć bałagan.

Popularne kolekcje mebli dla dzieci to te z rysunkiem drewna. Drewno sprawia, że wnętrza stają się przytulne i ciepłe. Połączone z kolorowymi elementami, nadadzą przestrzeni dziecka wesołego klimatu. Jeśli interesują nas jasne meble, producenci oferują również kolekcje w modnym stylu skandynawskim. Rozjaśnią one pokój i nadadzą mu stylu. Warto jednak połączyć tego rodzaju meble z przytulnymi dodatkami tj. żyrandol w miękkiej obudowie czy z różnobarwną pościelą. Wówczas pokój będzie jasny lecz pozbawiony chłodnego wyrazu. 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA