Zobacz galerię [9 zdjęć]

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
03 lut 2014 05:31

Pokój dla rodzeństwa. Urządzamy przestrzeń dla dwójki dzieci

Urządzenie pokoju dla dwójki rodzeństwa, w którym jest znacząca różnica wieku, to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza że każde z dzieci chciałoby zaznaczyć własną przestrzeń. Jak to zrobić?

Najlepszym rozwiązaniem wydaje się wyodrębnienie oddzielnej części dla każdego z dzieci. Stawianie sztucznych ścianek zabiera tylko przestrzeń i światło. Zamiast tego rozdzielmy strefy subtelnie, za pomocą kolorów i mebli.

Praktyczne meble

Do pokojów młodzieżowych, które dzieli się z młodszym rodzeństwem warto zakupić łóżko piętrowe. Sprawi ono frajdę dzieciom, które uwielbiają zabawy na drabince i zapraszanie na nocowanie kolegów ze szkoły. Ponad to, mebel ten zawiera praktyczne schowki, w których można ulokować pościel czy inne rzeczy malucha. Nastolatkowi natomiast powinna przypaść do gustu sofa, lub rozkładana kanapa.

Charakterystyczne kształty

Przy urządzaniu dwuosobowego pokoju można postawić na jedną, ulubioną barwę lub dla większego efektu - miksować je kontrastowo. Nowa kolekcja Plus marki Timoore zawiera m.in. kolorowe półki, wieszaki czy sofy, przy użyciu których można zaznaczyć w jednym pomieszczeniu przestrzeń młodzieżową i dziecięcą. Oryginalne drzewko zasadzone w domu za pomocą specjalnego mocowania do ściany oryginalnie zaznaczy przynależność danej części pokoju do przedszkolaka. Jego książki i zabawki zyskają natomiast bardzo dekoracyjną oprawę.

Zdjęcia gospodarzy

Oryginalnym sposobem wyodrębnienia oddzielnych przestrzeni w jednym pomieszczeniu jest zawieszenie ramek ze zdjęciami dzieci. Bardziej widoczny efekt uzyskamy dekorując ściany ciągiem ramek w dwóch różnych kolorach. Wybór kolorów mebli i dodatków skonsultujmy z dziećmi, bo przecież to one mają czuć się dobrze w swoim pokoju.

Zdjęcia: Timoore.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH