Wspólny pokój, choć nie jest tak wygodny jak pojedynczy, ma swoje atuty. Przebywanie w jednym pomieszczeniu sprzyja budowaniu więzi między rodzeństwem, jak również rozwija umiejętność budowania kompromisu. Fot. Giessegi.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Wspólny pokój, choć nie jest tak wygodny jak pojedynczy, ma swoje atuty. Przebywanie w jednym pomieszczeniu sprzyja budowaniu więzi między rodzeństwem, jak również rozwija umiejętność budowania kompromisu. Fot. Giessegi.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
04 maj 2015 14:04

Pokój dwójki dzieci. Ładne i praktyczne aranżacje

Aranżowanie wspólnej przestrzeni dla rodzeństwa to nie lada wyczyn. Zobaczcie jak urządzić pokój dwójki dzieci, by był ładny i praktyczny.

Dzieci, mimo iż są rodzeństwem, w mniejszym lub większym stopniu różnią się od siebie. Szczególnie, gdy w grę wchodzi różnica płci czy wieku. Każda z pociech ma ulubiony kolor i chciałaby samodzielnie decydować o wyglądzie swoich czterech kątów. Dlatego urządzając pokój rodzeństwa należy pamiętać, by w aranżacji uwzględnić gusta wszystkich lokatorów.

Poza względami estetycznymi rodzice muszą pamiętać o funkcjonalności. Konieczność podziału metrażu między dwie osoby sprawia, że rozsądnie i pomysłowo trzeba podejść do tematu spania, odrabiania lekcji czy przechowywania ubrań oraz zabawek.

Pogodzenie interesów dwójki dzieci, jak również rozmieszczenie poszczególnych mebli w pokoju ułatwia łóżko piętrowe. Zajmuje względnie niewiele miejsca, a pociechom zapewnia intymność, jak również inspiruje do zabawy w piętrowy autobus czy statek kosmiczny. Jeżeli dysponujemy pomieszczeniem o większym metrażu, z powodzeniem zmieścimy w nim dwa osobne łóżka, które możemy ustawić np. po przeciwległych końcach wnętrza. Tym samym tropem możemy iść ustawiając biurka czy szafy, przez co wyodrębnimy w pokoju dwie osobne strefy.

W mniejszych pomieszczeniach, gdzie taki podział jest niemożliwy, warto wykorzystać meble wielofunkcyjne, np. łóżko na antresoli z umieszczonym niżej blatem. Coraz więcej producentów mebli dziecięcych oferuje modele o zróżnicowanych wymiarach i kształtach, które z powodzeniem dostosujemy do potrzeb nawet niewielkiego pokoju dwójki dzieci. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH