Materac dla dziecka. Fot. Fabryka Materacy Janpol

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Materac dla dziecka. Fot. Fabryka Materacy Janpol
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
18 kwi 2017 12:22

Pokój dziecięcy: wybieramy materac do łóżeczka

Wybór materaca dla nowonarodzonego dziecka to wyzwanie. Waga malucha będzie się zmieniać, podobnie jak jego wzrost i poziom aktywności. Na rynku dostępne są materace o różnej wielkości, grubości i wykonane z rozmaitych tworzyw. Jaki wybrać?

Prawidłowe kształtowanie się kręgosłupa w pierwszych latach życia jest niezwykle ważne. Materac, na którym śpi dziecko, ma na to niebagatelny wpływ – maluch spędza w łóżeczku nawet kilkanaście godzin na dobę. Dlatego wybór odpowiedniego modelu jest bardzo istotny szczególnie w pierwszych miesiącach życia.

Rozmiar i grubość

Dziecięce materace mają zazwyczaj wymiary 120 x 60 cm lub 140 x 70 cm. - Materac powinien być co najmniej o 20 cm dłuższy niż wzrost dziecka. W pierwszych miesiącach swojego życia dziecko rośnie bardzo szybko, dlatego zakup modelu przeznaczonego dla nieco starszych pociech może być dobrym wyborem – mówi Tomasz Goc, Dyrektor z Fabryki Materacy Janpol.

Oprócz szerokości i długości, materace dla dzieci różnią się od tych przeznaczonych dla dorosłych swoją wysokością - są cieńsze. Zazwyczaj ich grubość wynosi 10 cm, dlatego tym ważniejszy jest rodzaj tworzywa, z jakiego jest wykonany – od tego zależy jego elastyczność i trwałość. Wbrew panującej do niedawna opinii materac dla dziecka wcale nie musi być twardy. Jego ortopedyczne właściwości zależą w dużej mierze od stopnia, w jakim dopasowuje się do kształtu ciała.

Kokosowy, sprężynowy czy piankowy?

Popularnym materiałem wśród klientów szukających materaca dla dziecka jest pianka poliuretanowa. Wybierana jest głównie ze względu na trwałość i przystępną cenę. Dużym zainteresowaniem cieszą się także materace sprężynowe (bonnellowe). Ponad 100 sprężyn na m2 gwarantuje stabilne podparcie sylwetki na całej długości ciała.

Jednak najwięcej zalet ma lateks, który jest wyjątkowo elastyczny i sprężysty. Znakomicie dopasowuje się do kształtów ciała, a cyrkulacja powietrza i wilgoci jest na najwyższym poziomie, co gwarantuje spokojny i głęboki sen malucha. Dodatkowe połączenie z matą kokosowa stwarza możliwość wyboru twardości materaca, którą można dobrać wraz z rozwojem dziecka. Mata kokosowa ma także właściwości antyalergiczne. Producenci łączą także wkłady sprężynowe z płytami z lateksu lub kokosu, wykorzystując zalety poszczególnych surowców.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe wskazówki, trzeba dodatkowo zwrócić uwagę na kolejny ważny aspekt. Spośród wielu dostępnych materacy, wybierajmy dla dzieci te, które posiadają odpowiednie certyfikaty. Wszystkie materace dziecięce Fabryki Materacy Janpol mają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka – podkreśla Tomasz Goc, Dyrektor.

 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Renata W, 2017-04-13 16:27:34

    Nas własnie czeka taki zakup i nie bardzo wiemy jaki wybrać. Koleżanka dała nam namiar na producenta, wstępnie już rozmawialiśmy i faktycznie chyba zdecydujemy się na ten zakup u nich. W końcu to fachowcy więc wiedzą co będzie najlepsze.

POLECAMY W SERWISACH