Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Łóżko na antresoli może być ciekawą propozycją dla starszego dziecka. Szafa i półki pod materacem zapewnią dużą ilość miejsca do przechowywania, ale nie zmniejszą pokoju. Fot. Meble Vox.

Łóżko na antresoli może być ciekawą propozycją dla starszego dziecka. Szafa i półki pod materacem zapewnią dużą ilość miejsca do przechowywania, ale nie zmniejszą pokoju. Fot. Meble Vox.
  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 01 cze 2016 11:55 (aktualizacja: 02 cze 2016 08:12)

Pokój dziecka. 15 najciekawszych łóżek piętrowych

Dzieci uwielbiają łóżka piętrowe, bowiem to nie tylko wygodne miejsce do spania, ale wspaniałe pole do zabawy.

Łóżka piętrowe to meble o wielu właściwościach. Mogą służyć, jako miejsce do spania dla rodzeństwa, jako mebel na antresoli skrywać pod spodem biurko, mieć zamontowaną szafę, szuflady w schodkach lub świecący w ciemności baldachim. Z pewnością są to meble, o których marzą dzieci. I choć rodzice często wzbraniają się przed kupnem łóżka piętrowego, z obawy, że dziecko w nocy z niego spadnie, to jednak warto się nad tym zakupem zastanowić. Zalet mają bowiem znacznie więcej niż wad.

Piętrowe łóżko to doskonały pomysł do małego pokoju w bloku, gdzie dwa osobne meble do spania mogłyby zagracić całą przestrzeń lub wstawienie ich byłoby zupełnie niemożliwe. Ponadto, łóżko takie może być fantastycznym miejscem do zabawy, jednocześnie stanowiąc pożywkę dla dziecięcej wyobraźni.

Producenci oferują również pokrowce na stelaże, które po zamontowaniu będą przypominały zamek królewny, wojskową bazę lub statek kosmiczny.

Piętrowe łóżko może stać się przy tym ciekawą ozdobą pokoju. Jeśli wybierzemy model, który wygląda jak domek na drzewie lub zamek z pewnością sprawimy, że pokój dziecka będzie prezentował się unikatowo. 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

Forum Dobrego Designu

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA