Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Łóżko to mebel obowiązkowy w pokoju dziecka. Jeśli jednak jest to łóżko kształtem przypominające namiot, z pewnością będzie ono również przestrzenią do niezapomnianych zabaw. Fot. Seart.

Łóżko to mebel obowiązkowy w pokoju dziecka. Jeśli jednak jest to łóżko kształtem przypominające namiot, z pewnością będzie ono również przestrzenią do niezapomnianych zabaw. Fot. Seart.
  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 18 wrz 2015 10:32 (aktualizacja: 30 wrz 2015 09:56)

Pokój dziecka. Tak pięknie go urządzisz

Miejsce do spania, przechowywania, ale również do zabawy to strefy, które powinny znaleźć się w pokoju dziecka. Zobacz jak funkcjonalnie go urządzić.

Pokój dziecka powinien funkcjonalny i zapewniać miejsce do zabawy. Warto więc wyposażyć go w meble i dekoracje, przy których dziecko nie dowie się, co to nuda.

Aby urządzić modnie i nietypowo przestrzeń dziecka, warto przyjrzeć się jak maluch spędza czas na placu zabaw. Dzięki temu będziemy mogli jego ulubione zabawy przenieść do pokoju. Mali miłośnicy bujania z pewnością polubią huśtawkę zwisającą z sufitu lub bujany fotel.

Dla wysportowanych dzieciaków warto zamontować przy ścianie drabinkę podobną do tej, jaką znajdziemy na sali gimnastycznej w szkole. Dobrym pomysłem są również sznury z supłami, po których można wspiąć się na piętrowe łóżko lub ścianka wspinaczkowa.

Dzieciaki często budują różnego rodzaju „bazy”. W pokoju można więc postawić tipi, które będzie nie tylko świetną kryjówką, ale może także czasem posłużyć jako sypialnia.

Szukając mebli do pokoju dziecka warto wybierać kolekcje, które oferują coś więcej niż tylko możliwość przechowywania ubrań czy zabawek. Meblościanki z frontami z tablicą do rzutek lub meble wykończone farbą, po której można pisać kredą, pobudzą wyobraźnię malucha, ale też sprawią, że pokój stanie się modny.  

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA