Zestaw Mobi. Kolorowe wstawki dostępne są także w kolorze turkusowym. Fot. Meblar.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Zestaw Mobi. Kolorowe wstawki dostępne są także w kolorze turkusowym. Fot. Meblar.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Alicja Pietrowska
28 paź 2015 11:12

Pokój dziecka. Te nowości pomogą go urządzić

Aranżacja pokoju dziecka to spore wyzwanie, ale też wielka przyjemność. Zobacz kolekcje aktualnie dostępne w polskich sklepach, które pomogą go ładnie i modnie urządzić.

Pokój dziecka powinien być skrojony na miarę jego potrzeb. Oznacza to tyle, że kolorystyka, dekoracje oraz wszystkie elementy wyposażenia powinny być dopasowane do potrzeb, a co ważniejsze wieku naszej pociechy. Jeśli dziecko uwielbia rysować, warto postawić na wygodne biurko, mały stoliczek lub np. meble z frontami wykończonymi farbą tablicową. Przy niewielkim stoliku z krzesełkiem maluch może kolorować, malować i oddawać się wielu innym pasjom. Jeśli nasze dziecko jest nieco starsze pojemne biurko, sprosta jego potrzebom znacznie lepiej. Szeroki blat, a także głębokie szuflady pomieszczą wszystkie przybory niezbędne do realizacji artystycznych pasji.     

Z dzieckiem warto skonsultować także kolor mebli czy ścian w pokoju. Królestwo dziewczynki nie musi być różowe, a pokój chłopca przepełniony błękitem. Kilkulatek potrzebuje bodźców wzrokowych, nie stawiajmy więc też na pokój prosto z wnętrzarskich żurnali. W królestwie dorastającego człowieka świetnie sprawdzą się kolory i kontrasty, które razem stworzą harmonijną i estetyczną całość. Nawet białe czy szary ściany można łatwo rozświetlić, np. poprzez meble z kolorowymi frontami albo łóżeczko o nietypowej formie, np. w kształcie auta. 

Oczywiście, im metraż pokoju jest mniejszy, tym trudniejsza staje się właściwa aranżacja. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzą się kompaktowe meble, których wygląd można dowolnie modyfikować i zmieniać.

Sprawdź kolekcje które sprostają wszystkim wyzwaniom. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH