Drzwi do pokoju dziecka. Model Ardea Akacja ST. Fot. Classen

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Drzwi do pokoju dziecka. Model Ardea Akacja ST. Fot. Classen
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
30 maj 2017 09:51

Pokój dziecka- wybieramy drzwi

Odpowiedni kolor ścian, wygodne i ergonomiczne meble, ciekawe dodatki – każdy z tych elementów odgrywa ważną rolę w dziecięcym pokoju, dlatego ich wybór powinien być wyjątkowo przemyślany. Równie istotne jest dopasowanie właściwych drzwi.

Radość i kreatywność to nieodłączne elementy procesu aranżowania pokoju dziecka. Te cztery kąty mają być przytulnym miejscem idealnym do zabawy, wypoczynku oraz nauki. Dobre warunki do rozwoju warto zapewnić już od progu. Classen, renomowany producent drzwi, podłóg i mebli kuchennych, podpowiada rodzicom, na co zwrócić uwagę wybierając drzwi do pokoju ich pociech.

Odpowiedni kolor ścian, wygodne i ergonomiczne meble, ciekawe dodatki – każdy z tych elementów odgrywa ważną rolę w dziecięcym pokoju, dlatego ich wybór powinien być wyjątkowo przemyślany. Równie istotne jest dopasowanie właściwych drzwi. To one bowiem nakreślają granicę oddzielającą strefę prywatną należącą do podopiecznego, od reszty domu. Ich racjonalny zakup sprawi, że dziecko poczuje się pewnie, a rodzice będą spokojni o jego bezpieczeństwo.

Wybór drzwi do pokoju dziecka powinien być uzależniony przede wszystkim od wieku jego lokatora. Maluchy mają inne oczekiwania niż nastolatkowie. W przypadku najmłodszych pociech, proponujemy drzwi z przeszkleniami. Do wnętrza będzie wpadać więcej światła, dzięki czemu ograniczymy problem strachu przed ciemnością. Rodzice mogą natomiast w każdej chwili bezszelestnie zerknąć, czy u ich dziecka wszystko jest w porządku – mówi Michał Białas, kierownik działu reklamy, Classen Młodzież oczekuje zaś więcej prywatności. To poczucie dadzą im drzwi pełne, które zapewnią zarazem lepszą izolację akustyczną, tworząc korzystniejsze warunki do nauki – dodaje.

W portfolio marki Classen znajduje się wiele wariantów drzwi, które z powodzeniem można stosować w pokojach dzieci i młodzieży. W pomieszczeniach dedykowanych najmłodszym domownikom dobrze sprawdzą się skrzydła pokryte dekorami z grupy Iridium i CPL, dzięki którym posiadają zwiększoną odporność na zarysowania.

To cenny atut, zwłaszcza gdy podczas zabawy maluch przypadkowo przesunie po powierzchni skrzydeł np. drewnianym klockiem czy plastikowym samochodem. Takie wykończenie jest bardzo praktyczne również dlatego, że bez trudu można usunąć z niego ślady palców czy inne zabrudzenia.

Osobom poszukującym modeli z szybami przepuszczającymi dużo światła i przez które widać zarysy kształtów i kolorów, przypadną do gustu skrzydła ozdobione szkłem satynowanym. Pojawia się ono np. w kolekcjach Ancona i Havana, utrzymanych w klasycznym stylu. Dzięki dużej wytrzymałości tego materiału, rodzice nie muszą obawiać się o uszkodzenie lub wybicie szyby przez dziecko.

Potrzeby nastolatków wymagają z kolei innych rozwiązań. W tym przypadku warto postawić na drzwi pełne, o nowoczesnym designie i minimalistycznych akcentach. Świetnie sprawdzą się skrzydła Tetris lub Linea Premium Line. Białe, lakierowane modele doskonale wpisują się we współczesne trendy. Ich proste wzornictwo sprawi, że pokój nastolatka zyska atrakcyjny i modny wygląd.

Drzwi dostosowane do potrzeb dziecka są kluczem do urządzenia komfortowej przestrzeni. Podczas zakupów warto też pomyśleć o akcesoriach, które zwiększą bezpieczeństwo użytkowania i pozwolą utrzymać porządek. Stopery ochronią meble i ściany, a bramka zabezpieczająca będzie odpowiednim rozwiązaniem dla ruchliwych maluchów. Te drobne elementy przyczynią się do stworzenia domu przyjaznego dzieciom – mówi Michał Białas, kierownik działu reklamy, Classen.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH