Fot. Pfleiderer

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Fot. Pfleiderer
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
08 wrz 2016 13:07

Pokój dziecka - wyzwanie dla projektanta

Stworzenie, przytulnej, radosnej, a do tego funkcjonalnej aranżacji dziecięcego pokoju to prawdziwe wyzwanie. Z jednej strony musi być bezpieczna, z drugiej - łatwa do utrzymania w czystości, a do tego jeszcze musi się małemu mieszkańcowi zwyczajnie podobać.

Wnętrza, w których maluchy i nastolatki spędzają każdego dnia co najmniej kilka godzin, powinny być miejscem przyjaznym - kolorowym i radosnym, a zarazem funkcjonalnym.

Podstawą stworzenia aranżacji idealnej są meble i zabudowy ścian. Powinny być one dostosowane do potrzeb i możliwości małego mieszkańca. Warto też by były utrzymane w jasnych barwach - subtelnych dekorach drewnopodobnych, delikatnych pastelach lub żywych, nasyconych kolorach, które wniosą wiele energii. 

Najczęściej stosowanym materiałem do produkcji mebli są płyty laminowane. Niezwykle szeroka paleta barw i interesujących deseni, a także bogactwo zachwycających faktur umożliwiają dopasowanie płyt laminowanych do najbardziej wymagających pomieszczeń i oryginalnych projektów.

Pfleiderer proponuje aż 162 wzory swoich laminatów HPL i płyt laminowanych (z czego blisko 100 dostępnych jest w polskiej ofercie magazynowej). Laminat pokrywający płyty zapewnia wytrzymałość i odporność na drobne uszkodzenia mechaniczne - zarysowania i uderzenia, o które podczas szalonych zabaw nietrudno.

W odróżnieniu od drewna, płyty nie zmieniają koloru pod wpływem działania promieni UV. Nie gromadząc ładunków elektrostatycznych na swojej powierzchni - nie przyciągają też kurzu, co jest szczególnie istotne w przypadku pokoju małego alergika.

Nauka przez zabawę

Ale meble to nie wszystko. Wszyscy wiedzą, że zabawa jest najlepszą formą nauki. Tylko jak ją zaaranżować, by przebiegała w przyjemnej atmosferze i była efektywna? I w tym zadaniu w sukurs mogą przyjść elementy aranżacji wnętrz. Dla przykładu laminat HPL Magnet Pfleiderer, który zastosowany na ścianie z powodzeniem zastępuje tablicę i umożliwia rozwój kreatywności, i plastycznych zdolności malucha. I to bez obawy o stan ściany, bo laminat można szybko i łatwo wytrzeć.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH