Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Ustawienie wszystkich mebli na płaszczyźnie dwóch prostopadłych ścian sprawiło, że centralną część pomieszczenia dziewczynki mogą przeznaczyć na zabawę. Fot. Doimo Cityline.

Ustawienie wszystkich mebli na płaszczyźnie dwóch prostopadłych ścian sprawiło, że centralną część pomieszczenia dziewczynki mogą przeznaczyć na zabawę. Fot. Doimo Cityline.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 20 lut 2015 14:37 (aktualizacja: 21 lut 2015 21:42)

Pokój dziewczynek: jasne wnętrze z łóżkiem piętrowym

Zastanawiacie się jak umeblować przestrzeń dziecka, by było w niej jak najwięcej miejsca do zabawy? Zobaczcie praktyczny pomysł.

Dobry pomysł i praktyczne, pasujące do siebie meble to podstawa aranżacji tego ergonomicznego pokoju dla dwójki dzieci. W przestrzeni rodzeństwa dużą rolę odgrywa łóżko piętrowe. Dzięki niemu zaoszczędzono znaczną część miejsca. Taki mebel jest nie tylko praktyczny, ale stanowi też źródło inspiracji do dziecięcych zabaw. Przy odrobinie wyobraźni można np. urządzić w nim domek lub zamienić w kosmiczny statek.

W ergonomiczny sposób rozwiązano także kwestię zagospodarowania nieustawnego kąta. Narożna szafa jest w stanie pomieścić sporą ilość garderoby dziewczynek, zajmując przy tym względnie niewiele miejsca. Rozwiązanie to oddziela także strefę snu od przestrzeni nauki. Przy oknie bowiem ustawiono biurko ze ścianką, na której umieszczono praktyczne półki. Dzięki temu niezbędne książki, zeszyty czy ćwiczenia są w jednym miejscu. Rozwiązanie sprawdza się tym bardziej, że przy biurku nie ma kontenera.

Rozmieszczenie wszystkich mebli na płaszczyźnie dwóch prostopadłych ścian sprawiło, że centralną część pomieszczenia dziewczynki mogą przeznaczyć na zabawę. Dlatego na podłodze ułożono miękki, puszysty dywan. Chroni on przed zimnem, jak również daje pole do popisu dla licznych zabaw na podłodze, które dzieci przecież uwielbiają.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA