To, ze pokój służy nauce wcale nie oznacza, ze musi być bury i ponury. Wręcz przeciwnie - powinien mieć kolorowy, radosny wygląd zachęcający do działania. Projekt: Beata Ignasiak. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [18 zdjęć]

To, ze pokój służy nauce wcale nie oznacza, ze musi być bury i ponury. Wręcz przeciwnie - powinien mieć kolorowy, radosny wygląd zachęcający do działania. Projekt: Beata Ignasiak. Fot. Bartosz Jarosz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
04 sie 2015 08:46

Pokój dziewczynki. Najciekawsze pomysły projektantów

Jak zaaranżować niewielki pokój córki? Pomysły znajdziecie w naszej galerii.

W większości domów i mieszkań na pokój dziecka często przeznaczane jest najmniejsze pomieszczenie. Aranżując takie wnętrze rodzice muszą się nieźle nagłowić jak sprawić, by pokój był funkcjonalny, a przy tym atrakcyjny. W małym pokoiku musi się przecież znaleźć miejsce nie tylko do zabawy, ale także snu, nauki oraz przestrzeń do przechowywania.

W małych pokojach dzieci warto zastosować rozwiązania, które łączą mobilność i wielofunkcyjność, a zarazem wspomagają rozwój maluchów. Zamiast tradycyjnego łóżka warto wyposażyć pokój np. w model na antresoli. Zajmujący sporą przestrzeń materac znajdzie się pod sufitem, dzięki czemu zaoszczędzimy miejsce. Z powodzeniem możemy wykorzystać je jako przestrzeń nauki czy zabawy. Sprawdzą się także modele połączone z biurkiem czy szafą.

W maksymalnym wykorzystaniu powierzchni pokoju najlepiej sprawdzi się zabudowa robiona na zamówienie, idealnie dopasowana do wymiarów pomieszczenia. Ważne jest też rozplanowanie takiego rozwiązania. Mniej używane rzeczy umieśćmy w najwyżej umiejscowionych schowkach natomiast odzież czy książki – na wysokości wzroku dziecka oraz w niższych szafkach.

Pamiętajmy, że pokój córki musi być nie tylko funkcjonalny, ale też na tyle ciekawy wizualnie, by nasza księżniczka mogła się nim pochwalić przed koleżankami. Najlepszą inspiracją będą zainteresowania i pasje dziecka. W przypadku małych dziewczynek sprawdzi się motyw księżniczek, elfów czy kolorowych motyli, np. w formie tapety, fototapety czy naklejek ściennych. Nastolatkom przypadną do gustu detale w stylu glamour, tak lubianym i popularnym wśród młodych kobiet.

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • winniczek, 2015-12-11 22:02:21

  Propozycja od firmy happybabies_pl
 • winniczek, 2015-12-11 21:59:07

  Propozycja od firmy happybabies_pl
 • aga_kowal, 2015-08-05 12:07:35

  Kilka wartościowych rad, które mogą się przydać. Często urządzenie niewielkiego pokoju dla dziecka jest dużym wezwaniem.

POLECAMY W SERWISACH