Drewniane meble są nie tylko zdrowe, ale też bardzo praktyczne i trwałe. Ponadto pięknie ocieplają jasne wnętrze i tworzą w nim przytulny klimat. Fot. Mothercare.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Drewniane meble są nie tylko zdrowe, ale też bardzo praktyczne i trwałe. Ponadto pięknie ocieplają jasne wnętrze i tworzą w nim przytulny klimat. Fot. Mothercare.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
13 kwi 2015 13:28

Pokój małego dziecka. Piękne wnętrza dla niemowlaków

Urządzenie pokoju dla niemowlaka wywołuje u młodych rodziców wielkie emocje. Chcą, by pokój pociechy był wyjątkowy, a zarazem funkcjonalny. Właśnie takie wnętrza przygotowaliśmy w galerii.

Jednym z najstarszych i najsilniej zakorzenionych poglądów na urządzanie pokoju niemowlaka jest przekonanie, by dziewczynki otaczać wszechobecnym różem, a chłopcom stworzyć aranżację w odcieniach koloru niebieskiego i granatowego. To założenie nie jest ani prawdziwe, ani fałszywe. Udowodniono naukowo, że małe dzieci pozytywnie reagują na jasne i ciepłe kolory, dobrane w harmonijny sposób.

W wieku niemowlęcym na nastrój malucha najlepiej wpływają barwy kojarzące się dziecku z kolorem skóry matki: beż, jasne odzienie różu, paleta odcieni kremowych. Dlatego warto pamiętać, by niezależnie od płci dziecka stawiać raczej na barwy budzące w nich pozytywne odczucia.

Warto pamiętać, że dziecko w początkowej fazie życia nie powinno mieć obok siebie przesadnej ilości rzeczy. Na początek wystarczy łóżeczko, przewijak i komoda na ubranka oraz zapas pieluch. Przyda się też pojemnik na grzechotki i gryzaki, jednak z czasem jego miejsce zajmie skrzynka na zabawki, która pomieści skarby malucha. 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH