Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Możliwość tworzenia dowolnej aranżacji daje biurko Smart marki Vox. Mebel zawiera szafki i szuflady, a także praktyczną ściankę z haczykami, na których można wieszać przybory czy karteczki przypominające o klasówkach. Fot. Meble Vox.

Możliwość tworzenia dowolnej aranżacji daje biurko Smart marki Vox. Mebel zawiera szafki i szuflady, a także praktyczną ściankę z haczykami, na których można wieszać przybory czy karteczki przypominające o klasówkach. Fot. Meble Vox.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 07 sie 2015 09:15 (aktualizacja: 10 sie 2015 08:45)

Pokój ucznia. Wybieramy biurko dla dziecka

Małe lub duże, z kontenerem czy szufladami. Wybór biurek dla dzieci jest bardzo duży. Zobaczcie niektóre propozycje polskich producentów.

Nieubłaganie zbliża się początek roku szkolnego. Mamy więc ostatnie dni na skompletowanie książek i materiałów do nauki oraz niezbędnych przyborów. To także ostatni moment na urządzenie lub przystosowanie pokoju dziecka do potrzeb ucznia. Często oznacza to zakup biurka.

Niewielkie biurko powinien posiadać już starszy przedszkolak, by swobodnie przy nim rysować, malować czy wycinać, a więc kształtować swoje zdolności manualne. W przypadku starszych dzieci, które chodzą do szkoły, mebel ten zapewnia optymalne warunki do wykonywania swoich obowiązków, jakim jest nauka i odrabianie lekcji. Dlatego powinno być one dobrane wielkością i wysokością do konkretnej osoby.

Przede wszystkim uczeń musi siedzieć wyprostowany z rękoma swobodnie opartymi na blacie i ugiętymi pod kątem 90 stopni. Nogi ucznia powinny być oparte o podłogę i ugięte w kolanach. Pozycja taka jest konieczna, aby odciążyć kręgosłup, a zwłaszcza jego odcinek lędźwiowy.

Wybierając konkretny model zwróćmy też uwagę na to, czy może pełnić również funkcje przechowywania. Pojemny kontener, szafka, czy szuflady pomogą uporządkować książki, zeszyty czy przybory, dzięki czemu będzie więcej miejsca na blacie.

Urządzając pokój ucznia należy pamiętać, że biurko trzeba właściwie oświetlić. Optymalne oświetlenie jest szczególnie ważne w okresie jesiennym i zimowym, kiedy po powrocie ze szkoły bardzo szybko robi się ciemno, a dziecko odrabia lekcje głównie przy sztucznym świetle. Lampka musi oczywiście stać po stronie przeciwległej do pracy ręki dziecka, czyli dla dziecka praworęcznego oświetlenie stanie po lewej stronie biurka.

WASZE KOMENTARZE (3) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA