• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
15 gru 2008 12:50

Proszę pukać!

Zadbajmy, by nasze pociechy miały odpowiednie warunki do nauki

„Ucz się, ucz, bo nauka to potęgi klucz”. Albo: „Ucz się pilnie, jak Mickiewicz w Wilnie”. Tego typu złote myśli znamy doskonale i – co tu kryć – przez długie lata nie wywoływały w nas zbyt wielkiego entuzjazmu. Dziś, zamiast zanudzać nasze pociechy mądrymi powiedzonkami, zadbajmy raczej o to, by miały do nauki odpowiednie warunki.
Przyszły filmowiec, architekt lub grafik, zwykle sporo czasu spędza na analizie nawet najdrobniejszych szczegółów... Do pracy przyda mu się więc dobrze oświetlony pokój oraz biurko, elastycznie dopasowujące się do jego potrzeb. Szklany blat Vika Blecket (proj. Henrik Preutz) można podświetlić od dołu, a także – dzięki specjalnemu stojakowi – ustawiać na różnych wysokościach, Ikea.

meble Ikea
fot. Ikea

Gabinet w wersji mini, dla zapracowanego i bardzo żywego małego człowieka. Funkcjonalne i atrakcyjne meble N-JOY (proj. Dorota Januszek i Honorata Poznańska) mają lekką formę, modny design i żywą kolorystykę. Są bezpieczne (zaokrąglone krawędzie) i łatwe do utrzymania w czystości (ślady po flamastrach i farbach można szybko usunąć). Oprócz praktycznego biurka, mały gospodarz ma do swej dyspozycji cały zestaw przydatnych szaf, szafek i półek, Intermeble.

meble Intermeble
fot. Intermeble

W tak zaaranżowanym „gabinecie” zupełnie inaczej wkuwa się angielskie słówka i powtarza budowę kręgowców. Kolekcja mebli DJ Metalik (proj. Mariusz Małecki Ziben) inspirowana jest stylem muzycznym. Aluminiowe profile i chromowane okucia, to odwołanie do skrzyń używanych do przewożenia sprzętu w trasach koncertowych. Kolorystyka frontów oraz kobaltowe światło w szklanych półkach podkreślają „estradowy” charakter. Są dwie wersje biurka: mniejsze ma półkę na CD, większe – pojemne szuflady na dokumenty i artykuły biurowe. Poszczególne bryły mebli można ze sobą dowolnie zestawiać, Vox.

meble Vox
fot. Vox

Gdy brakuje weny, a skupienie staje się deficytowym towarem, warto wstać od biurka i zdecydować się na mały eksperyment. Może lepszym miejscem do nauki będzie łóżko lub... podłoga? Warto więc tak zaaranżować przestrzeń, by w pokoju znalazło się miejsce na nowe, naukowe doświadczenia. Kolekcja mebli Polo równie dobrze sprawdzi się w niewielkim, jak i w całkiem pojemnym, dziecięcym gabinecie. Wszystkie meble (łącznie z łóżkiem) posiadają wiele praktycznych schowków, tak ważnych dla młodego naukowca, Centrum Witek.

meble Centrum Witek
fot. Centrum Witek

 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • zainteresowany, 2009-05-05 08:46:55

    jak urzadzić pokój do nauki? tutaj można przeczytać ,93227,6525695,

POLECAMY W SERWISACH