Pokój przedszkolaka powinien uwzględniać przestrzeń do zabawy, która wypełnia większość czasu, ale też rysowania i nauki pisania pierwszych słów. Fot. Colours at B&Q.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Pokój przedszkolaka powinien uwzględniać przestrzeń do zabawy, która wypełnia większość czasu, ale też rysowania i nauki pisania pierwszych słów. Fot. Colours at B&Q.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
16 kwi 2015 13:59

Przedszkolaki: tak urządzisz dla nich pokój

Pokój przedszkolaka to miejsce nie tylko zabawy, ale też nauki rysowania, pisania i liczenia. Jak go urządzić, by zaspokajał potrzeby tej grupy maluchów? Zobaczcie nasze podpowiedzi.

Pomieszczenie przeznaczone na pokój przedszkolaka przede wszystkim powinno uwzględniać miejsce do zabawy, gdyż właśnie ona zajmuje najwięcej czasu. W tym celu można urządzić maluchowi np. kącik indiański z namiotem Tee Pee lub ustawić w rogu niewielki basen z piłeczkami. Inspiracja do kreatywnej zabawy może być łóżko na antresoli.

Urządzając pokój pociechy możemy kupić specjalny model stylizowany np. na statek piracki czy kosmiczny pojazd. Jednak uniwersalny, tradycyjny mebel daje równie dużo możliwości do zabawy. Wykorzystując narzutę lub koc możemy stworzyć pod legowiskiem np. zaczarowany domek.

W wieku 4-5 lat maluchy coraz więcej malują, rysują szlaczki i uczę się pisać. Dlatego warto zadbać o miejsce dostosowane do wykonywania tych zadań. Podstawą jest stabilny stolik oraz krzesełka. Na rynku dostępnych jest wiele modeli dostosowanych do potrzeb przedszkolaków. Pomocne będzie także biurko. Zamiast standardowego modelu należy pamiętać, by wybrać model odpowiedni do niewielkiego wzrostu przedszkolaka.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH