Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Pokój przedszkolaka powinien uwzględniać przestrzeń do zabawy, która wypełnia większość czasu, ale też rysowania i nauki pisania pierwszych słów. Fot. Colours at B&Q.

Pokój przedszkolaka powinien uwzględniać przestrzeń do zabawy, która wypełnia większość czasu, ale też rysowania i nauki pisania pierwszych słów. Fot. Colours at B&Q.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 16 kwi 2015 13:59 (aktualizacja: 17 kwi 2015 12:30)

Przedszkolaki: tak urządzisz dla nich pokój

Pokój przedszkolaka to miejsce nie tylko zabawy, ale też nauki rysowania, pisania i liczenia. Jak go urządzić, by zaspokajał potrzeby tej grupy maluchów? Zobaczcie nasze podpowiedzi.

Pomieszczenie przeznaczone na pokój przedszkolaka przede wszystkim powinno uwzględniać miejsce do zabawy, gdyż właśnie ona zajmuje najwięcej czasu. W tym celu można urządzić maluchowi np. kącik indiański z namiotem Tee Pee lub ustawić w rogu niewielki basen z piłeczkami. Inspiracja do kreatywnej zabawy może być łóżko na antresoli.

Urządzając pokój pociechy możemy kupić specjalny model stylizowany np. na statek piracki czy kosmiczny pojazd. Jednak uniwersalny, tradycyjny mebel daje równie dużo możliwości do zabawy. Wykorzystując narzutę lub koc możemy stworzyć pod legowiskiem np. zaczarowany domek.

W wieku 4-5 lat maluchy coraz więcej malują, rysują szlaczki i uczę się pisać. Dlatego warto zadbać o miejsce dostosowane do wykonywania tych zadań. Podstawą jest stabilny stolik oraz krzesełka. Na rynku dostępnych jest wiele modeli dostosowanych do potrzeb przedszkolaków. Pomocne będzie także biurko. Zamiast standardowego modelu należy pamiętać, by wybrać model odpowiedni do niewielkiego wzrostu przedszkolaka.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA