Wnętrze odzwierciedla hobby młodego gospodarza. Fototapeta oraz kolorowe zdobienia na frontach szafek czy wezgłowiu łóżka marki Miretto zdradzają, że mieszka tu fan motoryzacji. Fot. Miretto.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Wnętrze odzwierciedla hobby młodego gospodarza. Fototapeta oraz kolorowe zdobienia na frontach szafek czy wezgłowiu łóżka marki Miretto zdradzają, że mieszka tu fan motoryzacji. Fot. Miretto.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
14 maj 2015 13:59

Super pokój chłopca. Najciekawsze inspiracje

Pokój dziecka z jednaj strony powinien być funkcjonalny i uniwersalny, a z drugiej oryginalny. Jak połączyć te cechy w spójną całość i stworzyć przestrzeń idealną?

Podczas urządzania pokoju dziecka warto pamiętać o podziale strefowym. W aranżowanym pomieszczeniu powinno znaleźć się miejsce do nauki, wypoczynku, ale także zabawy. Pomóc w tym może odpowiedni dobór mebli i ich ustawienie, ale też n. różnica w kolorze ścian.

Urządzając pokój dziecka powinniśmy wziąć pod uwagę nie tylko wygląd, ale i jakość wyposażenia. Warto zwrócić uwagę na materiały, z których są wykonane oraz stabilność konstrukcji. W ofertach producentów pojawiają się tzw. meble modułowe, które są w stanie pełnić swoje funkcje przez wiele lat, a przy tym zachwycają niestandardowym wyglądem, wyróżniającym się np. grawerami czy nadrukami na frontach.

Istotne jest również miejsce, w którym maluch będzie miał szanse zaprezentować rzeczy dla niego ważne – pochwalić się dokonaniami plastycznymi, czy zdjęciami. W tym zakresie pomocne będą korkowe tablice lub specjalne farby do ścian, dzięki którym za pomocą magnesów będziemy mogli zawiesić na nich cenne dla malucha informacje unikając przy tym stosowania pinezek, kleju i taśm.

O tym jaką różnicę czynią szczegóły nie trzeba nikogo przekonywać. Dlatego w pokoju chłopca powinny się znaleźć także dywaniki, designerskie kosze na zabawki i inne elementy wyposażenia. Powinniśmy je dobrać do charakteru dziecka, przykładowo nawiązując do postaci z ulubionych bajek.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Oliwka, 2015-08-26 23:39:33

    moze zoo w pokoju dziecka :)

POLECAMY W SERWISACH