Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Pokój dla nastolatków z modnym motywem Jack Union. Fot. Colombini Casa.

Pokój dla nastolatków z modnym motywem Jack Union. Fot. Colombini Casa.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 22 lip 2014 13:00 (aktualizacja: 23 lip 2014 14:16)

Urządzamy pokój ucznia. 12 pomysłów dla dzieci w różnym wieku

Pokój dla ucznia powinien zapewniać jak najlepsze warunki do nauki, ale też do odpoczynku. Zobaczcie, jak może wyglądać funkcjonalna przestrzeń dziecka w wieku szkolnym.

Podstawowym elementem wyposażenia pokoju ucznia jest wygodne, dobrane do wieku i potrzeb dziecka biurko. Powinno mieć ono optymalną wysokość oraz względnie obszerny blat, który pomieści zeszyt, czy ćwiczenia i rozłożone w trakcie odrabiania lekcji książki. Niemniej parametry te często są uzależnione od wielkości pokoju dziecka, dlatego dobrym rozwiązaniem są meble z rozkładanym blatem. Biurko to nie tylko miejsca nauki, ale i przechowalnia szkolnych akcesoriów dlatego powinno mieć wmontowane szuflady lub być wyposażone w kontener czy  szafki do przechowywania książek czy akcesoriów, które w danym momencie nie muszą znajdować się na blacie.

Przydadzą się też półki zawieszone na ścianie, czy regał na książki ustawiony nieopodal biurka. Dzięki temu akurat niepotrzebne rzeczy nie będą zagracać blatu rozpraszając uwagę dziecka. Pamiętajmy, że wiedza nabyta w ciągu dnia zostaje przyswajana podczas snu. Dlatego też łóżko powinno gwarantować komfortowy sen, który jest podstawą dobrego samopoczucia dziecka.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA