Zobacz galerię [2 zdjęć]

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
29 lut 2016 13:49

Wspólny pokój dla dwójki dzieci. Jak go urządzić?

We wspólnym pokoju dzieci muszą czuć się komfortowo. Nie powinny rywalizować ze sobą o miejsce do nauki i odpoczynku. Takie strefy należy wydzielić osobno dla każdego z nich.

Przyjemny kącik do nauki

Każde dziecko powinno mieć własny kącik do nauki. Jeśli biurka chcemy ustawić obok siebie, dobrze będzie rozdzielić je regałem. Zapewnimy w ten sposób dużo miejsca na książki i zabawki, a zarazem zatroszczymy się o poczucie komfortu podczas odrabiania lekcji. Najlepiej, aby biurka stały przy oknie, ale dodatkowe źródło światła (lampka stołowa, kinkiet) też jest wskazane. Tablica korkowa lub magnetyczna do przyczepiania ważnych informacji może być wspólna, ale najlepiej podzielić ją na dwie części i podpisać imionami dzieci. Mile widziana jest różnorodność kolorystyczna. Kącik do nauki jest miejscem skupienia, ale też powinien pobudzać kreatywność.

Każdy ma swój sen

Jakość wypoczynku i snu ma ogromny wpływ na zdrowie młodych osób. W pokoju dla dwójki dzieci optymalnym rozwiązaniem są osobne łóżka ustawione w różnych częściach pomieszczenia. Wielkość pokoju jednak nie zawsze na to pozwala.

W nowoczesnych kolekcjach mebli dziecięcych i młodzieżowych możemy zamówić także łóżka piętrowe. Dzięki temu uwalniamy sporo przestrzeni na podłodze i dodatkowo możemy w górnej części, przy łóżku podwiesić półki na książki.

Spełniaj marzenia

Jeśli w jednym pokoju mieszkać będą chłopiec i dziewczynka, warto podzielić przestrzeń pomieszczenia, np. malując ściany na różne kolory lub wieszając plakaty nawiązujące do ich zainteresowań. Wnętrze całego pokoju zyska na uroku, a dzieci szybciej zaakceptują wyodrębnione dla nich strefy.

W ramach tej samej kolekcji mebli możemy też zróżnicować kolorystykę szafek i półek dla każdego dziecka. Dzięki temu możemy w jednym pokoju mieć meble o tej samej stylistyce, ale barwa elementów ozdobnych będzie wskazywała, czyja jest dana szafka czy półka. Podobny zabieg możemy zrobić w przypadku kolekcji mebli zawierających efektowne wzory i grafiki. Jedne bardziej zainteresują chłopców, inne – dziewczynki.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH