Najnowszą propozycją marki Philips Lighting  jest kolekcja inspirowana filmem

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Najnowszą propozycją marki Philips Lighting jest kolekcja inspirowana filmem "Gdzie jest Dory". Fot. Philips Lighting
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
21 kwi 2016 11:20

Oświetlenie w pokoju dziecka: z ulubionymi bohaterami kreskówek

Dorastające dzieci często boją się ciemności. Strach przed nią pomoże oswoić bajkowe oświetlenie w postaci lampek nocnych z motywem bohaterów z kreskówek.

Światło to jeden z najprostszych sposobów, dzięki któremu możemy wykreować dziecku bajkowy świat. Zaczarowana przestrzeń, przyjazna atmosfera do prawidłowego rozwoju, a także, szczególnie w pierwszych latach życia, oswajanie z ciemnością - oto, czego może dokonać światło w pokoju dziecka. A już zwłaszcza, gdy światło przybiera postać znaną z bajki.

Ciemność uruchamia wyobraźnię dziecka, a ta potrafi płatać przeróżne figle. Maluch w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym miewa trudności z rozróżnieniem fikcji od rzeczywistości. Wytwory jego własnej wyobraźni wydają się być niezwykle realne. Oznacza to, że maluch nie wie, gdzie kończy się rzeczywistość, a zaczyna świat z jego wyobraźni. - wyjaśnia Marta Żysko-Pałuba, psycholog dziecięcy. 

Lampka z wizerunkiem ulubionego bohatera z kreskówki może pomóc oswoić strach przed ciemnością i sprawić, że dziecko będzie się czuło pewniej w swoim pokoju w środku nocy. Strumień bajkowego światła naprawdę potrafi zatrzymać szalejącą wyobraźnię i pomóc w prawidłowej ocenie rzeczywistości. W towarzystwie superbohatera łatwiej jest się upewnić, że pod łóżkiem nic i nikogo nie ma. - o istotnej roli bajkowego oświetlenia przekonuje Marta Żysko-Pałuba.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH