Grzejnik podtynkowy w pokoju alergika. Fot. 3THERMO
Grzejnik podtynkowy w pokoju alergika. Fot. 3THERMO
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
19 paź 2016 14:40

Bezpieczny grzejnik - idealny do pokoju alergika

Jakie rozwiązanie wybrać by ściany wolne były od pleśni i mikroorganizmów, a wnętrze przyjazne alergikowi?

Alergie kojarzą się z reguły z pylącymi trawami czy drzewami, uczuleniami na kosmetyki, a nawet jedzenie. Alergenem może być także formaldehyd pochodzący z mebli czy farb ściennych i niewidoczne gołym okiem pleśnie, szczególnie w przypadku źle dobranego ogrzewania. 

Grzejnik ma znaczenie

Jako świadome społeczeństwo coraz częściej zwracamy uwagę na różne aspekty dotyczące naszego życia. Wybieramy rozwiązania, które poza oszczędnością, gwarantują też troskę o ekologię i dobre samopoczucie. Nie bez znaczenia jest tu wybór odpowiedniej formy ogrzewania dla naszego domu, które przeważnie wyposażone są w będące siedliskiem kurzu, grzejniki tradycyjne. Ogrzewając wnętrza „wzbogacają powietrze którym oddychamy” o wszelkiego rodzaju alergeny, roztocza i inne cząstki lotne.

Tej wady pozbawiony jest tylko jeden dostępny na rynku typ ogrzewania. Jest nim ogrzewanie ścienne. Ciepła ściana, działając podobnie jak popularna „podłogówka”, emituje naturalne promieniowanie cieplne.

W przeciwieństwie do innych systemów ogrzewania nie wysusza jednak powietrza i nie miesza go z kurzem. Ponadto, ciepłe powietrze w przypadku ogrzewania ściennego, nie oddaje swojej wilgoci do zimnych ścian, co niestety dzieje się w przypadku np. ogrzewania podłogowego. Skutkuje to przede wszystkim przesuszoną skórą czy drogami oddechowymi w sezonie grzewczym.

Natomiast ogrzewanie ścienne osusza jedynie mur a nie powietrze dzięki czemu w pomieszczeniach zawsze pozostaje optymalnie wilgotne. Ciepła ściana ogranicza rozwój bakterii i wirusów, które wolą przesuszone powietrze, zapobiega też powstawaniu grzybów i pleśni na ścianie, gdyż wypiera z niej wilgoć.

Grzejnik dla alergika

Mówiąc o grzejnikach, które idealnie sprawdzą się w pokoju alergika wskazać należy na grzejniki podtynkowe gnieźnieńskiej firmy 3THERMO, gwarantujących opisane już cechy najlepszych produktów dedykowanych osobom wrażliwym i ceniącym sobie własne zdrowie.

Grzejnik podtynkowy 3THERMO to pierwszy grzejnik na rynku, który jest prawdziwie higieniczny i powinien być stosowany nie tylko w mieszkaniu alergika, ale też wszystkich placówkach medycznych, gdzie tak ważna jest czystość. To jedyny grzejnik, który nie wymaga czyszczenia, w przeciwieństwie do produkowanych dziś wiszących grzejników – mówi Patryk Nowakowski z 3THERMO.

Walory użytkowe grzejników podtynkowych to przede wszystkim pełna funkcjonalność ścian.
Dzięki unikatowej konstrukcji grzejnika pod tynkiem nie płynie woda – jest ona jedynie w dolnym kolektorze grzejnika ukrytym w posadzce. Ciepło wewnątrz ściany rozprowadzane jest poprzez sieć radiatorów – w ścianie można więc wiercić bez obawy o uszkodzenie instalacji hydraulicznej i wyciek wody. To duże uproszczenie dla dotychczasowych systemów ogrzewania płaszczyznowego.

Zobacz pokój alergika

Urządzenie pokoju dla alergika, niezależnie czy jest nim dziecko czy osoba dorosła, jest sprawą ważną i trudną. Warto zadbać, by już na etapie urządzania wszystkie elementy wykonane były z naturalnych materiałów przyjaznych człowiekowi. Także powietrze, aby nie ulegało zbyt dużej „obróbce” termicznej i zachowało stałą temperaturę i właściwą dla zdrowia człowieka wilgotność.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH