Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Ciekawy efekt dekoracyjny można uzyskać wykorzystując dwa przeciwstawne kolory farby oraz specjalne szablony, np. w kształcie motyla. Fot. Benjamin Moore.

Ciekawy efekt dekoracyjny można uzyskać wykorzystując dwa przeciwstawne kolory farby oraz specjalne szablony, np. w kształcie motyla. Fot. Benjamin Moore.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 08 sie 2014 10:26 (aktualizacja: 12 sie 2014 13:59)

Dekorujemy ściany w pokoju dziecka: ciekawe i tanie sposoby

Dzieci nie lubią monotonii. Odnosi się to również do wystroju pomieszczeń, w których spędzają najwięcej czasu. Dlatego dziś prezentujemy sprytne sposoby na urozmaicenie ścian w pokoju dziecka za nieduże pieniądze.

Już niewielka dekoracja fragmentu ściany sprawi, że pokój naszego dziecka stenie się ładniejszy, weselszy, po prostu inny. Jeśli bronicie się przed małą metamorfozą twierdząc, że nie macie na to pieniędzy zapewniamy, że ściany można odmienić już za kilkanaście złotych. Właśnie od takiej kwoty rozpoczynają się ceny naklejek ściennych, z których można stworzyć wiele kompozycji.

Stosunkowo niedużo kosztuje też odświeżenie koloru ścian. Jeśli pomalujemy pokój samodzielnie, poniesiemy jedynie koszty zakupu farby i ewentualnie wałka malarskiego. Kupując farbę należy upewnić się, czy produkt nie zawiera szkodliwych związków niebezpiecznych dla zdrowia dziecka.

Jednolitą ścianę możemy też uatrakcyjnić własnoręcznie wykonanymi malunkami, dekoracjami z tkaniny czy obrazami. Niezastąpiona może okazać się też tapeta. Jeśli akurat mamy zbyt mało funduszy lub czasu, aby wykleić nią cały pokój, udekorujmy nią jedną ze ścian. Zabieg ten nie obciąży zbytnio naszego budżetu a dziecku sprawi wielką radość.

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA