Fot. Awilux

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Fot. Awilux
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
09 wrz 2016 08:52

Okna do pokoju dziecka. Zadbaj o bezpeczeństwo

Dziecięca ciekawość poznawania świata nie zna granic. Okna z rozwiązaniem AWI-KIDS SAFE+ zagwarantują naszym milusińskim pełne bezpieczeństwo.

Miejsca, w których przebywają dzieci, muszą zostać specjalnie przystosowane do ich potrzeb. Nasze wnętrza ulegają mniejszym lub większym ulepszeniom – specjalne zamknięcia do szafek, osłony narożników czy magnetyczne klipsy do szuflad mają uchronić pociechę przed zrobieniem sobie krzywdy. 

W domach, przedszkolach, szkołach, czy innych miejscach, w których przebywają dzieci, należy zwrócić szczególną uwagę na elementy zagrażające ich zdrowiu czy bezpieczeństwu. Stworzenie budynku przyjaznego dla maluchów to trudne zadanie. Usunięcie różnego rodzaju niebezpieczeństw powinno dotyczyć wielu aspektów.

Bardzo często skupiamy się na przystosowaniu pomieszczeń do wieku i potrzeb dzieci, wyposażając je niezbędnie urządzenia oraz usuwając różnego rodzaju ostre przedmioty. Są jednak miejsca, które bez dodatkowych zabezpieczeń mogą narazić dzieci na szczególne niebezpieczeństwo, jak np.: okna.

Niebezpieczna droga na zewnątrz

Wystarczy chwila nieuwagi, by zaciekawione i wypełnione niewinną odwagą dziecko znalazło się w pobliżu okna. Nawet najmniejsze szkraby są w stanie wspiąć się na wysoki parapet, z którego centymetry dzielą je od tragedii. By zapobiec ewentualnemu wypadkowi, specjaliści z firmy AWILUX stworzyli produkt AWI-KIDS. Jego niezwykłość polega na zmianie kolejności otwierania okna – uchył przed otwarciem – co skutecznie zabezpiecza przed otwarciem i wypadnięciem.

W specjalnej wersji okucia activPilot Tilt First obrót klamki powoduje uchylenie skrzydła, a dopiero po przekręceniu klamki do pionu uruchamia się funkcja pełnego otwarcia. Dodatkowym zabezpieczeniem jest specjalna klamka, zablokowana wkładką patentową z kluczykiem. Dzięki temu rozwiązaniu można otworzyć okno dopiero po przekręceniu kluczyka, co powstrzyma dziecko przed ewentualnym wypadnięciem.

Podstawowa wersja pakietu dziecięcego została ulepszona do wersji AWI-KIDS SAFE +. Wzbogacono ją o bezpieczne szkło laminowane. Jest to rodzaj szyby, która nie rozsypuje się po rozbiciu, a w samym miejscu uderzenia powstaje splot promieniście rozchodzących się pęknięć. Dzięki zastosowaniu tak wytrzymałego szkła, dziecięce zabawy z piłką czy inną ulubioną zabawką nie doprowadzą do szkód czy urazów zdrowotnych najmłodszych.

AWI-KIDS SAFE+ w oparciu o technologię Schüco

Rozwiązanie AWI-KIDS SAFE+ powstało w oparciu o pakiet Schüco SI 82. To okno skonstruowane jest na profilu 6-komorowym ze stalowymi wzmocnieniami w ramie oraz skrzydle. Spełnia ono wszelkie wymogi bezpieczeństwa, chroniąc tym samym dom przed włamaniem. Dzięki wykorzystaniu technologii 3 uszczelek AquaStop, rozwiązanie Schüco SI 82 wyróżniają wysokie parametry izolacyjne oraz akustyczne.

Z kolei ciepła ramka międzyszybowa zapewnia wyjątkową termoizolacyjność okna, która wpływa na obniżenie kosztów ogrzewania budynku. Ponadto, wszystkie skrzydła UR wyposażone są w podnoszące bezpieczeństwo zaczepy antywyważeniowe, które są przykręcane do stali.

Ciekawym rozwiązaniem jest również system 8-kątnych grzybków ryglujących – stanowi on dodatkowe zabezpieczenie, a także daje możliwość samodzielnej regulacji siły docisku skrzydła, chociaż producent poleca skorzystanie z pomocy fachowców.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH