Pokój dziecka: jak pomalować ściany?  Fot. Sigma Coatings

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Pokój dziecka: jak pomalować ściany? Fot. Sigma Coatings
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
14 lis 2017 19:43

Pokój dziecka: radzimy jak go pomalować?

Idealna aranżacja pokoju pociechy powinna spełniać kilka zasad: być łatwa do utrzymania w czystości, atrakcyjna dla dziecka, niezniszczalna i dopasowana do błyskawicznie zmieniającego się gustu.

Z pomocą przychodzą nowoczesne farby, za pomocą których wyczarujemy idealny pokój dla dziecka. 

Gusta się zmieniają

Chyba każdy rodzic wie, że dziecięce upodobania zmieniają się z prędkością światła. Ulubiony bohater z bajki szybko zostaje zastąpiony innym. Podobnie jest z zamiłowaniem do kolorów. To właśnie dynamicznie rozwijający się gust dziecka sprawia, że remont jego pokoju jest niemałym wyzwaniem. Dziś możemy wspólnie z pociechą wybrać ten jedyny wzór na udekorowanie ściany, a za kilka miesięcy może się on zwyczajnie znudzić lub przestać podobać.

Pisak w ruch!

Świetną alternatywą jest przekazanie inicjatywy dziecku. Jeśli pomalujemy ściany produktem, po którym można pisać, pozostawimy naszej latorośli pełne pole do popisu. To nie tylko zabezpieczenie przed przypadkowym porysowaniem, lecz także możliwość do twórczego wyżycia się malucha.

Zobacz również: Organizacja pokoju dziecięcego: koszyki i kuferki do przechowywania

Do takiego zadania doskonale nada się przezroczysty lakier tablicowy Sigma Memo Paint od Sigma Coatings, którym można pomalować ścianę o dowolnym kolorze. Powłoka nadaje się do pisania markerem suchościeralnym lub kredowym i czyszczenia gąbkami oraz środkami do tablic suchościeralnych. Możemy nią pokryć na przykład tylko jedną lub dwie ściany lub zdecydować się na malowanie całego pokoju.

Praktyczne rozwiązania

Planując remont, pamiętajmy, by używać produktów, które umożliwiają łatwe utrzymanie powierzchni w czystości. Wygodnym rozwiązaniem są farby plamoodporne, takie jak Sigma Ceramic Clean od Sigma Coatings. Ich formuła sprawia, że powłoka odpycha płynne zabrudzenia, dlatego nie trzeba martwić się o to, że pociecha zachlapie czymś ścianę, np. sokiem. Umożliwia wielokrotne szorowanie i nie przyciąga kurzu z powietrza, dlatego jest idealna w pomieszczeniach o dużej eksploatacji.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • ewka j, 2018-01-15 18:05:38

    Faktycznie w przypadku pokoju dziecka warto zainwestować w te farby dla alergików. My dla synka kupiliśmy jeszcze w jagodowymkocie taka dużą naklejkę tablicówkę, po której może sobie do woli pisać i malować. Muszę przyznać, że to genialne rozwiązanie. ten kto to wynalazł wiedział doskonale co robi i jak to ułatwi nam rodzicom życie.
  • jemena, 2017-11-26 10:35:10

    Dla mniejszego dziecka można zastosować Śnieżkę Eko - dla alergików. To też ważna sprawa by nie narażać młodszych na twardą chemię budowlaną.

POLECAMY W SERWISACH