Różowa rybka to motyw na tapecie ekologicznej Minka, który z pewnością spodoba się nie jednej małej dziewczynce. Fot. Minka Kids.

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Różowa rybka to motyw na tapecie ekologicznej Minka, który z pewnością spodoba się nie jednej małej dziewczynce. Fot. Minka Kids.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
29 sty 2015 13:32

Tapeta dla dzieci. 20 pomysłów na dekorację ścian

Zastanawiacie się, jaką tapetę wybrać do pokoju dziecka? Dobrze trafiliście, bo właśnie tu podpowiadamy najlepsze rozwiązania. Zapraszamy do galerii.

Wybierając tapetę do pokoju dziecka przede należy wziąć pod uwagę gust pociechy i jej zainteresowania. Dobrze też jest skonfrontować nasz wybór z dzieckiem, oczywiście jeszcze przed dokonaniem zakupu. Dzięki temu unikniemy ryzyka, że kolorowa niespodzianka będzie nietrafionym prezentem.

Gdy już zakupimy dekorację, czas przygotować wnętrze na przyjęcie nowej ozdoby. Prace należy rozpocząć od przygotowania ścian, które mamy zamiar ozdobić. Muszą być one czyste, suche i gładkie, bez pozostałości starych farb lub tapet. Drobne ubytki należy natomiast wyrównać zwykłą masą szpachlową. Tak przygotowane ściany należy posmarować emulsją gruntującą lub klejem do tapet rozcieńczonym wodą zgodnie z zaleceniami na opakowaniu.

Po posmarowaniu odmierzonego arkusza klejem tapetę należy złożyć posmarowanymi stronami do środka i pozostawić kilka minut, aby preparat wsiąknął w papier. W czasie oczekiwania możemy przykleić przygotowany tak wcześniej arkusz.

Tapetę naklejamy zgodnie z kierunkiem wskazanym na rolce, dzięki czemu łączenia są niewidoczne. Aby ułatwić sobie pracę należy narysować na ścianie pionową linię, do której przykleimy pierwszy pas tapety. Przyklejając tapetę należy dokładnie dociskać ją czystą ścierką, wałkiem lub szczotką. Tym sposobem zlikwidujemy pęcherze powietrza, jakie powstają między tapetą a ścianą.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH