Kolekcja tapet Moomin marki Sandudd. Fot. Sandudd/Dekorian.

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Kolekcja tapet Moomin marki Sandudd. Fot. Sandudd/Dekorian.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
04 kwi 2016 13:28

Tapeta z Muminkami: bajkowy pomysł na ścianę

Popularne na całym świecie bajkowe postacie Muminków doczekały się swojej wnętrzarskiej odsłony. Sympatyczni bohaterowie zagościli na tapetach fińskiej marki Sandudd, która zadedykowała im specjalną jubileuszową kolekcję.

Muminki to bez wątpienia jedna z najbardziej znanych i lubianych dziecięcych bajek, którą wyróżnia oryginalna sfera wizualna i tekstowa. Pomysłodawczynią serii książek jest fińska pisarka Tove Jansson, a rodzina Muminków – w co trudno uwierzyć, obchodzi właśnie swoje 65 urodziny. Ten dostojny jubileusz postanowiła uczcić marka Sandudd z rodzimej dla Muminków Finlandii. Postacie Muminków, Włóczykija, Małej Mi czy Migotki stały się motywem dekoracyjnym dla specjalnej kolekcji tapet Moomin, Jeden z wzorów wykorzystuje nawet oryginalny szkic z książki autorki Tove Jansson. Marka Sandudd zadbała, aby tapety jak najpełniej oddawały ducha i charakter historii o Muminkach, dlatego wszelkie prace projektowe konsultowane były z siostrzenicą zmarłej w 2001 roku pisarki – Sophią Jansson.

Moomin to kolekcja tapet do pokoju dziecięcego, ale nie tylko. Wzory utrzymane są w delikatnej kolorystyce szarości, błękitów, zieleni i róży. Większość wzorów jest jednokolorowa, dzięki czemu tapety stanowić będą subtelne tło dla aranżacji pokoju. Księga liczy łącznie kilkadziesiąt motywów. Nie mogło oczywiście zabraknąć tapety z dużą postacią Muminka, która dostępna jest w czterech wersjach kolorystycznych. Bardzo efektownie prezentuje się również tapeta przedstawiająca wszystkich głównych bohaterów z doliny Muminków w postaci srebrnych i złotych aplikacji na kolorowym tle. Uzupełnieniem tematycznych wzorów są uniwersalne tapety w biało-niebieskie i biało-różowe pionowe pasy.

Pomysłodawcą tapet z Muminkami w roli głównej jest Sandudd, największy fiński producent tapet. . W Polsce wzory dostępne są w sieci salonów Dekorian.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH