• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
07 sty 2014 13:55

Zabezpiecz okno przed ciekawskim dzieckiem

Szyby w samochodzie można zablokować przed otwarciem przez dzieci jednym przyciskiem. Warto podobne rozwiązanie zastosować też w oknach zamontowanych w dziecięcych pokojach. Zwłaszcza, gdy znajdują się na piętrze.

Małe dzieci nie są świadome istniejących zagrożeń. Wystarczy chwila nieuwagi dorosłego, aby maluch wdrapał się na parapet lub – jeśli nie sięga klamki – podstawił sobie krzesełko i samodzielnie otworzył okno.

Fot. Roto (2).jpg
Fot. Roto (2).jpg

Dlatego okna w pokoju malucha najlepiej wyposażyć w mechanizm zabezpieczający Roto TiltFirst, który powoduje, że najpierw skrzydło jest uchylane, a nie otwierane. Dodatkowo, specjalna klamka uruchamiająca ten mechanizm jest wyposażona w zamek. Po jej przekręceniu o 90° okno można uchylić, ale nie da się go otworzyć.

Dopiero przekręcenie klucza w zamku zwalnia blokadę i pozwala  na otwarcie skrzydła. Mechanizm blokujący uruchamia się automatycznie po zamknięciu okna i ponownym przekręceniu klamki do pozycji uchylenia.

Fot. Roto (3).jpg
Fot. Roto (3).jpg

Dzieci bawią się nie tylko zabawkami, ale i przedmiotami codziennego użytku. Lubią podpatrywać dorosłych i ich naśladować. Gdy więc nasza pociecha odkryje, że odkręcamy lub zakręcamy termostat grzejnika, jest więcej niż pewne, że też tego spróbuje. Może się wtedy okazać, że ogrzewanie będzie działać przy otwartym oknie.

Aby nie płacić wysokich rachunków za zmarnowaną energię, warto zamówić okno z magnetycznym czujnikiem sterującym ogrzewaniem. Jest on zintegrowany z okuciem ukrytym we wrębie okiennym i połączony ze sterowanym elektrycznie termostatem. Każde otwarcie okna powoduje wyłączenie ogrzewania, a zamknięcie – ponowne jego uruchomienie.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH