Proste, wyraziste kształty zwierzaka umożliwiają pokazywanie dziecku „gdzie jest oczko” lub „gdzie jest uszko”. Fot. Igolo.pl.

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Proste, wyraziste kształty zwierzaka umożliwiają pokazywanie dziecku „gdzie jest oczko” lub „gdzie jest uszko”. Fot. Igolo.pl.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
31 gru 2013 12:08

Antyalergiczne i designerskie maty dla dzieci

Nie od dziś wiadomo, że potrzeba jest matką wynalazków, a największą inspiracją są dzieci. Tak też było w przypadku pani Agnieszki, która własnoręcznie wykonała matę-dywanik Igolo.

Mata edukacyjna to nieodłączny atrybut dziecięcego pokoju. Wydaje się niezbędna zwłaszcza od 6. miesiąca życia, kiedy to dziecko coraz więcej czasu spędza na podłodze. Dlatego powinna być bezpieczna, trwała oraz atrakcyjna dla malucha. Właśnie takiego produktu, szukała pani Agnieszka. Mając na względzie chorobę dziecka, postanowiła sama wykonać matę-dywanik, wykorzystując wyłącznie naturalne, nieuczulające materiały.

Przerażała mnie wizja utrzymania w czystości typowego dywanu w pokoju malucha, cierpiącego na alergię. Dlatego też postanowiłam wykorzystać moje wieloletnie doświadczenie zawodowe jako projektanta i stworzyłam bawełnianą matę-dywanik Igolo – opowiada Agnieszka Pomarańska, pomysłodawczyni maty Igolo.

Dywaniki dostępne są w dwóch wariantach: ze wzorem myszy lub kota. Tkanina, z której wykrojone są zwierzaki ma w dotyku inną fakturę niż dywanik, co wspomaga rozwój zmysłu dotyku u niemowląt. Nietypowy design połączony z umiarkowaną, aczkolwiek kontrastująca kolorystyką nie zaburza postrzegania dziecka, pozostawiając miejsce na grę wyobraźni.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH