Drewniane klocki w plastikowym wiaderku z kolekcji Reksio dostępnej w Empiku, to uniwersalny prezent, który ucieszy zarówno dziewczynkę, jak i chłopca. Fot. Empik.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Drewniane klocki w plastikowym wiaderku z kolekcji Reksio dostępnej w Empiku, to uniwersalny prezent, który ucieszy zarówno dziewczynkę, jak i chłopca. Fot. Empik.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
26 maj 2015 11:26

Dzień Dziecka. Pomysły na prezent

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Dlatego dzisiaj prezentujemy 15 pomysłów na prezent, zarówno dla niemowlaka jak i nastolatka.

Dzieci są najlepszymi testerami cierpliwości oraz trenerami umiejętności trzymania nerwów na wodzy. Dają także morze radości i prawdziwej, szczerej miłości, która rekompensuje nieprzespane noce i trud wychowania. Pamiętajmy, że należy się im szacunek oraz dajmy im odczuć, że są dla nas wyjątkowe.

Doskonałą okazją do tego jest Dzień Dziecka, który w Polsce obchodzony jest 1 czerwca. W tym dniu postarajmy się spędzić więcej czasu z naszymi pociechami: przygotujmy wspólnie wyjątkowy posiłek lub zorganizujmy, np. w weekend mini przyjęcie, na które dziecko zaprosi swoich gości. Radość sprawi też drobny podarek, którym maluch będzie mógł cieszyć się dłużej. Zobaczcie, co można kupić córce czy synowi z okazji ich święta.

  • Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1954. W Polsce i innych byłych państwach bloku wschodniego święto to jest obchodzone jest od 1950 w dniu 1 czerwca. Po raz pierwszy zorganizowano je w związku z akcją zbierania podpisów pod Apelem Sztokholmskim. Od 1952 stało się świętem stałym. Jego inicjatorem jest organizacja zwana International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata. Od 1994 roku w Dniu Dziecka w Warszawie obraduje Sejm Dzieci i Młodzieży. Natomiast w szkołach zamiast lekcji odbywają się gdy i zabawy sportowe.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH