Fot. Aquael
Fot. Aquael
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
16 sie 2016 13:53

Kup dziecku akwarium - będzie lepszym uczniem!

Zakup akwarium dla dziecka to doskonały pomysł. Posiadanie akwarium rozwija bowiem zainteresowania dziecka, wzbudza w nim pasję poznawania świata i pomaga mu w nauce. W rezultacie dziecko chętniej spędza czas przed akwarium, niż przed telewizorem czy ekranem komputera.

Co na początek?
Jako pierwsze akwarium dla dziecka idealnie sprawdzi się zestaw dla początkujących. Taki zestaw np. marki Aquael składa się ze zbiornika o wymiarach 60x30x30 cm i pojemności 54 l, solidnej pokrywy wyposażonej w nowoczesne i energooszczędne oświetlenie LED zużywająco o połowę mniej energii niż tradycyjne świetlówki, wydajnego filtra i automatycznej grzałki, samoczynnie utrzymującej pożądaną temperaturę wody. Zestaw ten można nabyć w kolorze białym lub czarny dostosowując go do wystroju pokoju dziecka. Urządzony, wypełniony wodą zestaw LEDDY 60 waży ok. 70 kg. Można postawić go na mocnym i stabilnym domowym meblu lub nabyć do niego dopasowaną stylem i kolorem profesjonalną szafkę akwarystyczną..

Urządzamy akwarium!
Do urządzenia zestawu potrzebne będzie podłoże w ilości ok. 8 kg żwirku akwarystycznego (4 opakowania), dekoracje (korzenie, kamienie, kawałki skał) oraz rośliny. Żwirek należy przepłukać i rozłożyć równomiernie na dnie akwarium. Na nim rozmieszczamy dekoracje starając się uzyskać ciekawy efekt wizualny. Następnie wypełniamy zbiornik do połowy wodą i obsadzamy go roślinami. Po dolaniu reszty wody należy odczekać minimum tydzień zanim udamy się do sklepu po ryby.

Akwarium – samo zdrowie!
Akwarium to nie tylko edukacja, rozrywka i ozdoba. Badania naukowe dowiodły, że jego posiadanie ma pozytywny wpływ na zdrowie domowników. Przyglądanie się rybom wpływa odstresowująco, pomaga się zrelaksować, obniża ciśnienie krwi, zwalcza depresje, ogranicza rozwój chorób cywilizacyjnych. Poza tym jego pielęgnacja jest bardzo prosta i zabiera zaledwie kilka minut dziennie. A zatem, sprawmy swoim dzieciakom akwarium i wraz z nimi cieszmy się nim na zdrowie!

Koszt zestawu: od ok. 205 zł, dostępny w sklepach akwarystycznych.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH