Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Pokój dziecka może być prawdziwą areną cyrkową. Atmosferę widowiska wprowadzi do wnętrza fototapeta z motywem namiotu cyrkowego oraz oryginalne łóżko. Klimat zbuduje też oświetlenie w postaci lampy-reflektora. Fot. Cuckooland.

Pokój dziecka może być prawdziwą areną cyrkową. Atmosferę widowiska wprowadzi do wnętrza fototapeta z motywem namiotu cyrkowego oraz oryginalne łóżko. Klimat zbuduje też oświetlenie w postaci lampy-reflektora. Fot. Cuckooland.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 20 marz 2015 12:50 (aktualizacja: 23 marz 2015 08:15)

Najciekawsze pomysły na pokój dziecka: piękne zdjęcia

Pokój dziecka to przestrzeń wyjątkowa, dlatego musi też wyjątkowo wyglądać. Można tego dokonać wykorzystując oryginalne meble i dodatki.

Pokój dziecka to najbardziej wielofunkcyjne pomieszczenie w domu. Pełni on jednocześnie rolę sypialni, miejsca do nauki, jak również placu zabaw. Często, szczególnie dla najmłodszych pociech, jest całym ich światem, dlatego tak ważna jest funkcjonalność oraz atrakcyjny wygląd wnętrza.

Przy urządzaniu tego specyficznego pomieszczenia trzeba pamiętać, jak ważną rolę w rozwoju dziecka odrywa zabawa. Wpływa na rozwój koordynacji ruchowej oraz pomaga ukształtować wiele cech, które przydadzą się w dorosłym życiu, jak np. kreatywność, asertywność czy poczucie własnej wartości. Dlatego warto zadbać o to, aby pokój dziecięcy nie tylko sprzyjał wypoczynkowi i nauce, ale stanowił wspaniały plac zabaw, który stymuluje wyobraźnię malucha, a także wspiera jego rozwój na każdym etapie.

W tym celu warto wykorzystać designerskie meble w tym oryginalne łóżka, przypominające kształtem pałac, namiot czy statek kosmiczny. W kreowaniu wyjątkowego klimatu niezawodna jest kolorowa tapeta lub fototapeta, która w prosty sposób przemieni pomieszczenie, np. w bajkowy las. Nie można zapomnieć też o kolorowych dekoracjach, które choć nie są niezbędne, to jednak kreują wyjątkowy klimat w pokoju malucha.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA