Pokój urządzono tak, by służył jako miejsce do nauki, wypoczynku i zabawy. Charakter wnętrzu nadaje tapeta w poziome pasy. Projekt: Beata Ignasiak. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Pokój urządzono tak, by służył jako miejsce do nauki, wypoczynku i zabawy. Charakter wnętrzu nadaje tapeta w poziome pasy. Projekt: Beata Ignasiak. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Alicja Pietrowska
21 gru 2015 08:45

Pokój dziecka. 15 propozycji z polskich domów

Pokój dziecka powinien być zaaranżowany z pomysłem. To przecież pomieszczenie, które służy naszemu dziecku nie tylko jako miejsce wypoczynku, ale również rozwoju.

Pokoik dziecka warto urządzić z pomysłem, tak by był przytulny i ładny, ale też stymulował jego rozwój. Możemy tego dokonać poprzez właściwy wybór mebli, ich ustawienie oraz odpowiednie dobranie kolorów w dziecięcym królestwie. 

Każdy rodzic wie, że najtrudniej w pokoju naszej pociechy poradzić sobie z nagromadzoną ilością zabawek i wszystkich skarbów. Najlepiej wyposażyć pokój w pojemne regały, półki oraz różnego rodzaju schowki na zabawki, gry planszowe czy książki. Im więcej pojemników i segregatorów w pokoju dziecka - tym lepiej. To one organizują przestrzeń w pomieszczeniu, a dziecko uczą dbania o porządek. 

Nawet najmniejszy pokój należy urządzać tak, by wygospodarować miejsce zabaw, czyli wolną przestrzeń, gdzie nasze dziecko będzie mogło swobodnie oddawać się swoim ulubionym zajęciom. Miejsce to możemy przykryć dywanem lub wykładziną, na której namalowany będzie tor wyścigowy, uliczka czy postaci z ulubionych bajek. Przy okazji będzie to również ładny i estetyczny akcent w dziecięcym pokoiku.

Ważne jest, by w pokoju naszego dziecka co jakiś czas dokonywać zmian. Można to robić wspólnie z naszą pociechą na zasadzie dobrej zabawy. To dobry sposób na stymulowanie wyobraźni dziecka oraz wspólne spędzanie czasu.   

Dziś prezentujemy kilka ciekawych pomysłów na dziecięcy pokój. Zajrzyj do naszej galerii zdjęć, znajdziesz tam przykłady inspirujących pomysłów polskich projektantów. 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH