Fot. Lola y Lolo.

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Fot. Lola y Lolo.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
26 marz 2014 14:19

Pokój dziecka. Kolor ma znaczenie

Kolory, wśród których przebywa maluch, mają ogromny wpływ na rozwój dziecka. Kształtują jego emocje, nastrój, jak również zachowanie. Warto więc o tym pamiętać aranżując pokój naszej pociechy.

Od malucha…

Kolory mają ogromne znaczenie dla prawidłowego i wielokierunkowego rozwoju dziecka. Noworodkom zaleca się kontakt z barwami neutralnymi- beżem, różem, kolorami cielistymi. Umiar ten jest wskazany ponieważ najmłodsze dzieci potrzebują czasu, aby nauczyć się funkcjonować poza brzuchem mamy. Nadmiar bodźców, m.in. w postaci, jaskrawych  zabawek, gadżetów czy akcesoriów nie jest ani potrzebny, ani przydatny.

…do starszaka

Z czasem zapotrzebowanie na kolory rośnie, a im bardziej różnobarwny jest świat dziecka, tym lepiej. Poprzez barwy możemy dostarczyć naszej pociesze rozmaitych bodźców, emocji i odczuć. Nie od dziś bowiem wiadomo, że każdy kolor działa na nas inaczej - jedne pozwalają się wyciszyć i zrelaksować, natomiast inne są prawdziwą bombą energetyczną. Warto o tym pamiętać aranżując pokoik dziecięcy. Jeśli chcemy, aby maluch wyróżniał się kreatywnością, miał dobre wyczucie stylu, odpowiednie poczucie estetyki czy właściwe podejście do sztuki, nie narażajmy go na kontakt z banałem, jego pokój urządzajmy z największą starannością.

Kolor z rozsądkiem

Co to oznacza w praktyce? Wybór takich dodatków, zabawek i akcesoriów, które cechują się oryginalnością, nieszablonową estetyką i starannym wykonaniem. Zasada ta dotyczy również pościeli, która wpływa na komfort snu. Wielobarwna pościel z najnowszej kolekcji polskiej marki Lola y Lolo rozweseli dziecięcy pokój, ale też zapewni zdrowe i kolorowe sny. Umiejętne łączenie kolorów sprawiło, że w pościeli nie ma oczywistego podziału na model  dziewczęcy i chłopięcy. A właśnie takie nieoczywiste rozwiązania otwierają umysły najmłodszych.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH