• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
10 lut 2014 05:47

Projekt mamy. Maty dla dzieci

Coraz częściej mamy zakładają działalność, polegającą na wytwarzaniu produktów dla dzieci. Jedną z nich jest Agnieszka Pomarańska-Kusio, projektantka mat na podłogę, które za pociągnięciem sznurka zmieniają się w oryginalne kolebeczki.

Pomysł na własnoręcznie robione akcesoria dla dzieci pojawił się w głowie pani Agnieszki wraz z pojawieniem się na świecie dzieci. - Naturalną sprawą było dostosowanie domu i przestrzeni do ich potrzeb, a w dłuższej perspektywie - wykreowanie dla nich świata, który opiera się krótkotrwałym trendom – przyznaje Agnieszka Pomarańska-Kusio, projektantka mat dla dzieci.

I chociaż projektowaniem, głównie form reklamowych, pani Agnieszka zajmowała się zawodowo, to minęło sporo czasu zanim pomysły na akcesoria dla najmłodszych wyszły poza mury domu. – Do rozpoczęcia działalności na większą skalę namówili mnie znajomi, dla których wykonywałam pojedyncze produkty. Bez ich wsparcia i uznania prawdopodobnie nie zdecydowałabym się na taki krok – zdradza projektantka.

Zwłaszcza, że tworzenie rzeczy dla maluchów – wbrew pozorom – nie należy do najprostszych. – Dzieci to bardzo wymagający odbiorcy, którzy szczerze i bez ogródek wypowiadają się o moich projektach. A jednocześnie są pomysłodawcami wielu rzeczy. Choćby pomysł żeby zasłonki czy pościel wyposażyć w kieszenie, gdzie można włożyć np. ukochanego miśka – opowiada pani Agnieszka.

Najnowszym projektem Agnieszki Pamarańskiej-Kusio są maty-kolebeczki, przypominające kształtem kwiatek, motyla, samochód lub łódkę. Wystarczy pociągnąć za sznurek (niewidoczny dla dziecka) aby matę zmienić w suchy basen czy bezpieczny dla niemowlaka kojec.

Mata Motyl. Fot. Igolo.
Mata Motyl. Fot. Igolo.

Płatki, koła czy skrzydła mogą służyć jako ciepłe okrycie lub miękka poduszka. 

Mata Kwiatek. Fot. Igolo.
Mata Kwiatek. Fot. Igolo.

Wzniesione miękkie brzegi zapobiegną przykrym upadkom.

Kolebka Łódka. Fot. Igolo.
Kolebka Łódka. Fot. Igolo.

Bawełniane maty-kolebki można prać w pralce w temp. 40 stopni C.

Kolebka Samochód. Fot. Igolo.
Kolebka Samochód. Fot. Igolo.

  • Agnieszka Pomarańska-Kusio
    Agnieszka Pomarańska-Kusio

     

    Agnieszka Pomarańska-Kusio jest absolwentką Katedry Malarstwa w Instytucie Sztuk Wizualnych w Zielonej Górze. Z zawodu i zamiłowania jest grafikiem. Współpracowała min. z  wydawnictwem Oxford University Press. Mama Ola i Igora, dzięki którym zaczęła projektować oryginalne maty dla dzieci. Założycielka marki Igolo.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH