Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

W przestrzeni na poddaszu wyodrębniono funkcjonalne strefy: snu, nauki oraz gościnną. Fot. Bartosz Jarosz.

W przestrzeni na poddaszu wyodrębniono funkcjonalne strefy: snu, nauki oraz gościnną. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 24 lis 2014 09:48 (aktualizacja: 25 lis 2014 09:29)

Apartament młodej dziewczyny. Tak można go urządzić

Chyba każda dorastająca dziewczyna potrzebuje prywatności i własnej przestrzeni. Jeśli masz w domu nastolatkę i trochę miejsca na poddaszu, to z powodzeniem możesz zaaranżować dla niej mini apartament.

Tę przestrzeń dla nastolatki trudno nazwać pokojem. To niewielki apartament z wydzieloną sypialnią, miejscem przeznaczonym do nauki oraz strefą typowo gościnną, gdzie można spędzać czas z przyjaciółmi i znajomymi.

Kolorowych snów

Znając potrzeby kobiet, projektantka Kinga Śliwa postanowiła urządzić przestrzeń w taki sposób, aby była ona funkcjonalna, a zarazem atrakcyjna dla młodej gospodyni. W miejscu najdalej położonym od drzwi ustawiono łóżko, które oddzielono od reszty pomieszczenia ażurową ścianą. W ten sposób powstała sypialnia, którą dodatkowo osłania dekoracyjna zasłona, korespondująca kolorystyka ze ścianą.

Dla urody

Tuż obok znajduje się kolejne małe wnętrze, pełniące funkcję toaletki. Niewielki stolik z lustrem, na której stoją kosmetyki, uzupełniony o designerską pufę tworzą miejsce, gdzie nastolatka dba o swoją urodę.

Mini salon

W centralnym miejscu poddasza zorganizowano przestrzeń typowo reprezentacyjną. Czerwona sofa i niewielki stolik ze szklanym blatem tworzą mini salon – miejsce, gdzie gospodyni spędza czas ze znajomymi. Ustawione naprzeciw kanapy biurko i krzesło obrotowe sugerują, że jest to także miejsce pracy uczennicy. W takiej przestrzeni bez problemu można zorganizować grupowe spotkanie, podczas którego można przygotować się np. do klasówki.

PROJEKTANT

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA