Ściany w pokoju młodszej córki pomalowano na, tak lubiany przez dziewczynki, różowy kolor. Efektu dodaje dekoracyjne, geometryczne oświetlenie. Fot. Archiwum Dobrze Mieszkaj.

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Ściany w pokoju młodszej córki pomalowano na, tak lubiany przez dziewczynki, różowy kolor. Efektu dodaje dekoracyjne, geometryczne oświetlenie. Fot. Archiwum Dobrze Mieszkaj.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
03 lut 2015 13:34

Dwa małe pokoje sióstr. Tak można je urządzić

Przestrzeń na poddaszu często bywa wykorzystywana do aranżacji pokoi dziecięcych. Zobaczcie, jak na niewielkiej przestrzeni można urządzić dwa pokoje dla córek.

W pewnym wieku osobny pokój staje się największym marzeniem i potrzebą dziecka. Choćby nawet ciasna, ale własna przestrzeń – szczególnie w okresie dorastania – staje się dobrem pierwszej potrzeby. Jeśli mamy dom z poddaszem, właśnie na wyższej kondygnacji możemy urządzić wnętrza dla naszych pociech. Zobaczcie, jak można to zrobić.

Pomieszczenie na poddaszu przedzielono za pomocą ściany, dzięki czemu powstały wąskie pokoiki. Aby podkreślić ich odrębność, urządzono je w dwóch różnych kolorach.

W królestwie starszej córki dominuje soczysta zieleń oraz jasny granat. Charakteru dodają aranżacji dekoracje inspirowane umaszczeniem zebry: narzuta na łóżko, poduszki oraz prostokątny dywan. Przestrzeń młodszej pociechy wypełnia tak lubiany przez dziewczynki róż. Aby podkreślić baśniowy charakter tego wnętrza, nad łóżkiem rozwieszono szyfonowy baldachim, dzięki któremu mała gospodyni może czuć się jak prawdziwa królewna.

Aby do maksimum wykorzystać niewielką przestrzeń, obydwa pomieszczenia wyposażono w drewniane biurka narożne. Dzięki czemu w praktyczny sposób wykorzystano nieustawne kąty. Zamiast nowoczesnych foteli na kółkach zakupiono też stylowe krzesła obrotowe, wykonane z drewna. Wzbogacone o szafy i komody z zestawu sprawiają, że wnętrza nabrałby ciepłego, tradycyjnego charakteru.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH