Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

W tym pokoju chłopca na próżno szukać kolorów w odcieniach niebieskiego. Zastępuje je czerwień i pomarańcz. Fot. Archiwum Dobrze Mieszkaj.

W tym pokoju chłopca na próżno szukać kolorów w odcieniach  niebieskiego. Zastępuje je czerwień i pomarańcz. Fot. Archiwum Dobrze Mieszkaj.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 26 maj 2014 14:30 (aktualizacja: 27 maj 2014 08:10)

Jak urządzić niewielki pokój dla chłopca? Praktyczne rozwiązanie

Kto powiedział, że w niewielkim pomieszczeniu musi być ciasno? Prezentowany projekt pokoju dla chłopca dowodzi, że na skromnym metrażu również można zorganizować funkcjonalne wnętrze.

Kluczem do ergonomicznej organizacji przestrzeni jest łóżko na piętrze. Dzięki temu, że materac łóżka został podniesiony do góry, uzyskano - bezpośrednio nad nim - wolną powierzchnię na podłodze. Uzyskane w ten sposób miejsce przeznaczono na ustawienie pudełek z zabawkami. Pod łóżkiem ulokowano także kontener od stojącego obok łóżka biurka.

Specjalny, narożny model biurka idealnie wkomponował się przestrzeń między piętrową konstrukcją a oknem. Dzięki takiej lokalizacji miejsce pracy ucznia zyskało optymalne, naturalne oświetlenie. Garderoba młodego gospodarza znajduje się natomiast w szafie w zabudowie, umiejscowionej na przeciwległej ścianie. 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA