W tym pokoju chłopca na próżno szukać kolorów w odcieniach  niebieskiego. Zastępuje je czerwień i pomarańcz. Fot. Archiwum Dobrze Mieszkaj.

Zobacz galerię [3 zdjęć]

W tym pokoju chłopca na próżno szukać kolorów w odcieniach niebieskiego. Zastępuje je czerwień i pomarańcz. Fot. Archiwum Dobrze Mieszkaj.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
26 maj 2014 14:30

Jak urządzić niewielki pokój dla chłopca? Praktyczne rozwiązanie

Kto powiedział, że w niewielkim pomieszczeniu musi być ciasno? Prezentowany projekt pokoju dla chłopca dowodzi, że na skromnym metrażu również można zorganizować funkcjonalne wnętrze.

Kluczem do ergonomicznej organizacji przestrzeni jest łóżko na piętrze. Dzięki temu, że materac łóżka został podniesiony do góry, uzyskano - bezpośrednio nad nim - wolną powierzchnię na podłodze. Uzyskane w ten sposób miejsce przeznaczono na ustawienie pudełek z zabawkami. Pod łóżkiem ulokowano także kontener od stojącego obok łóżka biurka.

Specjalny, narożny model biurka idealnie wkomponował się przestrzeń między piętrową konstrukcją a oknem. Dzięki takiej lokalizacji miejsce pracy ucznia zyskało optymalne, naturalne oświetlenie. Garderoba młodego gospodarza znajduje się natomiast w szafie w zabudowie, umiejscowionej na przeciwległej ścianie. 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • anet, 2014-06-24 12:29:25

    ja problem małego pokoju rozwiązałam fototapetą. zamówiłam na taką trójwymiarową i optycznie powiększyłam przestrzeń

POLECAMY W SERWISACH