Wnętrze urządzone dla chłopca w wieku szkolnym jest nie tylko praktyczne, ale i atrakcyjne wizualnie. Fot. Archiwum Dobrze Mieszkaj.

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Wnętrze urządzone dla chłopca w wieku szkolnym jest nie tylko praktyczne, ale i atrakcyjne wizualnie. Fot. Archiwum Dobrze Mieszkaj.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
19 maj 2014 14:24

Jak zorganizować niewielki pokój dla chłopca? Praktyczny pomysł

Nawet z niewielkiego pomieszczenia można wyczarować wygodny i funkcjonalny pokój dla chłopca. Dowodzi tego projekt arch. Katarzyny Mikulskiej-Sękalskiej.

Przestrzeń o kształcie prostokąta została urządzona w taki sposób, aby mogła służyć małemu gospodarzowi zarówno do nauki, jak i zabawy. Nie mogło zatem zabraknąć biurka i wygodnego krzesła, które ulokowano w najjaśniejszym miejscu, czyli tuż przy oknie. Dzięki temu w ciągu dnia blat oświetlany jest przez słońce. Strefę pracy chłopca uzupełnia niewielki regał ścienny, wykorzystywany do przechowywania książek, zeszytów i przyborów szkolnych.

Przy tej samej ścianie znajduje się też łóżko piętrowe. Górne posłanie służy do snu, natomiast  dolne wykorzystywane jest jako wygodne legowisko czy siedzisko podczas wizyty kolegów. W tej samej linii znajduje się też regał z szafkami w formie sześcianów, rozciągający się aż do drzwi. W ten praktyczny sposób została zagospodarowana cała ścina pomieszczenia, pozostawiając wolne miejsce do zabawy w pozostałej części pokoju. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH